Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – 30 .05. 2024 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.00, i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy w procesji za Chrystusem Eucharystycznym. Procesja będzie szła ulicami: Kilińskiego, Zabytkową, Dąbrowskiego, Górną, Staromiejską, Warszawską. IV Ołtarz  będzie znajdował się przy Baptysterium. Uroczystościom Naszym przewodniczył będzie bp. Henryk Wejman.
  2. Witamy w Naszej Parafii ks. Karola Baja TChr. – Studenta Prawa w Pampelunie w Hiszpanii. Bóg zapłać za duszpasterską pomoc.
  3. Dzisiaj Nabożeństwo majowe o godz. 17.45.
  4. Jutro przeżywać będziemy piątek w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Administrator Apostolski bp. Zbigniew Zieliński udzielił wszystkim dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
  5. W Oktawie Uroczystości Bożego Ciała Nabożeństwo okolicznościowe po Mszy Świętej wieczornej i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Naszego Kościoła.
  6. W sobotę rozpoczniemy Czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowemu Sercu. Po Mszy Świętej o godz. 6.30 Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasto do Baptysterium. O godz. 17.00 rozpocznie się Czuwanie Różańcowe i po nim zmiana tajemnic różańcowych. Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy Misje Święte Jubileuszowe. Misje wygłoszą Nam Ojcowie Sercanie. Szczegółowy Program Misji został wywieszony w gablotach i znajduje się na stronie internetowej Naszej Parafii.

 

                                                                                                                                              Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz