Koło Przyjaciół Radia Maryja

radiomaryja

W spotkaniu organizacyjnym Koła w dniu 24 listopada 2010 r. po Mszy świętej z udziałem Kazimierza i Cezarego Sutkowskiego z Terenowego Biura Radia Maryja w Szczecinie uczestniczyło ogółem około 70 osób, z których 27 wyraziło wstępnie chęć wstąpienia w szeregi Rodziny Radia Maryja.

Kazimierz Sutkowski poinformował zebranych o celach i zadaniach stojących przed Kołem oraz o konieczności wspierania modlitewnego i finansowego Radia Maryja i wszystkich dzieł przy nim powstałych. Równocześnie  obecny na spotkaniu proboszcz naszej parafii, ks. Krzysztof Rytwiński SChr zadeklarował swoją współpracę i opiekę duchową nad mającym powstać Kołem Przyjaciół Radia Maryja.  Spotkanie zakończono aktem osobistego oddania się Matce Bożej oraz modlitwą do św. Michała Archanioła i wspólną pieśnią.  Na pierwszym oficjalnym spotkaniu po Mszy św. wieczornej w dniu 8 grudnia 2010 r. swój akces do Koła Przyjaciół Radia Maryja zgłosiło 26  osób.  Jako osobę odpowiedzialną za grupę wybrano Janinę Szwarc.  Aktualnie, to jest po upływie rocznego okresu funkcjonowania do naszego Koła należy 35 osób. Niezależnie od wspólnej modlitwy członkowie Koła na ogół regularnie wnoszą zadeklarowane comiesięczne wpłaty pieniężne  wspierające Radio Maryja. Środki te na bieżąco przelewane są na konto Radia Maryja. W dniu 8 grudnia 2011 r. obchodzona była 20-ta rocznica powstania Radia Maryja a równocześnie 1-sza działalności naszego Koła. Z tej to okazji w środę, 14 grudnia 2011 r.  została odprawiona w naszej parafii wieczorna Msza św.  dziękczynna za 20-lecie posługi Radia Maryja i Ojca Dyrektora oraz w intencji członków parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja. W wygłoszonej homilii ks. Proboszcz wskazał na bardzo ważną rolę  spełnianą przez Radio Maryja i TV TRWAM w swej posłudze na rzecz Kościoła i słuchaczy, w tym ludzi chorych.