Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

belkipanoamy

Oddział nr 6 Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży powołany do istnienia został w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2007. Pierwszym asystentem oddziału był ks. Adam Słomiński SChr. Po nim funkcję tę sprawowali: ks. Zbigniew Wcisło SChr, ks. Marek Nikiel SChr, ks. Sergiy Rudchenko SChr, ks. Vitaliy Melnyk SChr. Obecnie funkcje asystenta oddziału sprawuje ks. Roman Melnyk. W ciągu roku oddział organizuje trzy duże akcje: sprzedaż zniczy przed uroczystością Wszystkich Świętych, Adwentowe Dni Skupienia oraz Archidiecezjalny Turniej Siatkarski. Dodatkowo w ciągu roku podejmuje wiele różnego rodzaju działań skierowanych zarówno do młodzieży, jak i ogółu lokalnej społeczności. Oddział swoim zasięgiem obejmuje nie tylko teren parafii, ale całych Pyrzyc jak również okolicznych miejscowości. Działalność KSM ma na celu między innymi wychowywanie młodych ludzi w miłości do Boga i Ojczyzny oraz pogłębianie ich wiary. Członkowie KSM’u służą sobie radą i pomocą. Każdy jest mile widziany!

Obecne Kierownictwo Oddziału:

  • – Prezes Oddziału
  • – Zastępca Prezesa 
  • – Skarbnik
  • – Sekretarz
  • – Zastępca Sekretarza

Z oddziału pochodzi również dwoje Prezesów Zarządu Diecezjalnego KSM: Diana Kwiecień (2011-2013) oraz Remigiusz Pajor-Kubicki (od 2015).

Spotkania odbywają się w piątki po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

W każdy wtorek o godz. 20:00 organizowane są zajęcia sportowe w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Rolnej (siatkówka i piłka nożna).