Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26. 05. 2024 r.

 1. W minioną niedzielę rozpoczęliśmy obchody Jubileuszu 900 – lecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona na ziemiach nad Odrą i Bałtykiem. Rok Jubileuszowy potrwa do przyszłorocznej Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła t.j. do 29 czerwca 2025 roku. W tym wyjątkowym czasie wypraszajmy u Boga przez wstawiennictwo Patrona Naszej Parafii obfitych łask dla Nas, dla Naszych Rodzin, dla Naszej Parafii i dla Naszej Archidiecezji. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła są wyłożone Księgi: Abstynencji i Wyrzeczeń Jubileuszowych. Zachęcam do zapisywania się w tych Księgach. W gablotach w Kościele został wywieszony Dekret na Rok Jubileuszowy Administratora Apostolskiego bp. Zbigniewa Zielińskiego.
 2. Do najbliższego piątku przeżywamy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Bożej Matce. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci swoje Nabożeństwo Majowe będą miały w piątek o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!!
 3. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 11.675 zł. Zebrane środki przeznaczymy w całości na inwestycje trwające w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. Prasę katolicką możemy nabyć u Ministrantów i Lektorów.
 5. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.
 6. Dzisiaj w Naszej Parafii podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15.
 7. W czwartek 30 maja będziemy przeżywali Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w Naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.00 i o godz. 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy w Procesji Eucharystycznej ulicami Naszego Miasta. Pójdziemy ulicami Kilińskiego, Zabytkową, Górną, Staromiejską. Zakończenie Procesji przy Baptysterium. Uroczystości przewodniczył będzie bp. Henryk Wejman. Bardzo prosimy o przygotowanie: ołtarzy, oprawy procesji – sztandary, feretrony, nagłośnienie. Proszę także o przystrojenie okien mieszkań i domów – szczególnie znajdujących się na trasie procesji. Prosimy o przynoszenie kwiatów na Procesję Bożego Ciała do zakrystii lub do kruchty Kościoła.
 8. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała Nabożeństwo i Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy Świętej wieczornej. Na najbliższy piątek Administrator Apostolski udziela wszystkim dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 9. Rocznica I Komunii Świętej będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 2 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 10.30.
 10. W sobotę 1 czerwca zapraszamy Mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 6.30. Po Mszy świętej Różaniec Mężczyzn. O godz. 17.00 rozpoczniemy Czuwanie Różańcowe. Po czuwaniu zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W najbliższą sobotę 1 czerwca Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy Misje Święte Jubileuszowe. Misje potrwają do 9 czerwca włącznie. Proszę o modlitwę w intencji Misji.
 12. Parafia organizuje 15 czerwca wyjazd na Górę Tabor Junior. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u Siostry Teresy. Parafia organizuje także od 21-27 czerwca wyjazd wakacyjny do Krakowa, Wieliczki i Czorsztyna. Koszt wyjazdu 1.500 zł. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.
 13. Wszystkim Matkom i wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta oraz Świętego Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stefanię Malanowską, śp. Piotra Wastowskiego, śp. Barbarę Stacherę, śp. Grzegorza Górę i śp. Antoninę Knytler. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz