II Niedziela Wielkiego Postu 25. 02. 2024 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zebrane środki w całości przeznaczymy na inwestycje trwające w Naszej Parafii.
 3. W minioną niedzielę zebraliśmy 10.531 zł. na tacę inwestycyjną. Zebrane środki przeznaczymy wybudowanie nowego zadaszenia nad zabytkowymi piwnicami znajdującymi się na terenie przykościelnym. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a za zmarłych z Wypominek Rocznych odprawimy Mszę Świętą o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas Nabożeństwa.
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 8. W najbliższą środę ks. Roman będzie obchodził imieniny. Swoją modlitewną wdzięczność okażemy Solenizantowi w najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy.
 9. W tym tygodniu będziemy przeżywali Czwartek przed I Piątkiem miesiąca, I Piątek miesiąca, I Sobotę miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej rozpoczniemy w czwartek o godz. 17.00. W piątek okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą. Po południu spowiedź od godz. 16.00 dla dzieci a od godz. 17.00 dla Dorosłych. Księża będą odwiedzali Chorych.
 10. W piątek będziemy przeżywali Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w ich intencji. Po Mszy Świętej odśpiewanie Hymnu Narodowego i złożenie kwiatów przy Kamieniu upamiętniającym Rotmistrza Witolda Pileckiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. W sobotę zapraszamy Mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 6.30. Po Mszy Świętej Modlitwa Różańcowa do Baptysterium. O godz. 17.00 rozpocznie się Czuwanie Różańcowe zakończone zmianą tajemnic oraz Mszą Świętą Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 12. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 13. W kruchcie Kościoła rozprowadzamy Certyfikaty Organowe, by spałcić ostatnią Ratę Organową. W tygodniu można je nabyć w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Darczyńców wpisujemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg  zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 14. Parafia organizuje w październiku od 17-24 samolotową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły pielgrzymki i zapisy w zakrystii. Są jeszcze 2 wolne miejsca.
 15. W związku z zapytaniami dotyczącymi możliwości powieszenia banerów na płocie otaczającym zabytkowe piwnice, na których ma powstać Dom Parafialny wyrażamy zgodę wszystkim chętnym startującym w wyborach na wywieszenie swoich banerów. Prosimy by nie zniszczyć nowego płotu.
 16. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 17. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Zdzisławę Muskus, śp. Krystynę Lizak i śp. Emila Fijałkowskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz