I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zebrane środki w całości przeznaczymy na inwestycje trwające w Naszej Parafii.
 3. W minioną środę zebraliśmy 2.451 zł. na pomoc poszkodowanym podczas wojny w Ukrainie. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a za zmarłych z Wypominek Rocznych odprawimy Mszę Świętą o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas Nabożeństwa.
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 8. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji będą miały miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 9. W kruchcie Kościoła rozprowadzamy Certyfikaty Organowe, by spałcić ostatnią Ratę Organową. W tygodniu można je nabyć w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Darczyńców wpisujemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg  zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 10. Parafia organizuje w październiku od 17-24 samolotową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły pielgrzymki i zapisy w zakrystii. Są jeszcze 3 wolne miejsca.
 11. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sebastiana Kasprzaka, śp. Wiesława Machtyłowicza, śp. Małgorzatę Kurzyńską i śp. Henrykę Derecką. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz