Uroczystość Bożego Miłosierdzia – 16.04.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał wiele łask. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią Świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi. Wspomnianą łaskę otrzymają Ci, którzy duchu Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego przyjmą Komunię Świętą i pojednają się z Bogiem w Sakramencie Pokuty.
 2. W Naszej Parafii gościmy Tomasza Mikulaka TChr. Bóg zapłać za wygłoszone Boże Słowo i za posługę duszpasterską.
 3. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. Zebrane środki w całości przeznaczymy na Budowę Organów w Naszym Kościele.
 4. W dzisiejszą niedzielę Caritas przeżywa swoją Tytularną Uroczystość. Wszystkim Wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas bardzo dziękujemy za posługę wobec najuboższych i chorych. Po każdej Mszy Świętej Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek na pomoc najuboższym. Za Waszą ofiarność serdecznie dziękujemy.
 5. Dzisiaj o godzinie 15.00 w Naszym Kościele rozpocznie się Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. Nabożeństwo poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego. Podczas Nabożeństwa będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W dzisiejszą niedzielę Ottonutki wraz z Rodzicami rozprowadzają babeczki z fragmentami Dzienniczka św. Faustyny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby scholki dziecięcej
 7. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 8. W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji zmarłych Parafian w ostatnim czasie. Za zmarłych z Wypominek Rocznych odprawimy poza Naszą Parafią.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.45 i o godz. 17.45.
 10. Rozprowadzamy Certyfikaty na Budowę Organów. W każdą niedzielę można je nabyć w Kruchcie Kościoła a w tygodniu w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Ofiarodawców wpisujemy do Pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 11. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę obfitości darów od Miłosiernego Boga i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Roberta Malinowskiego, śp. Janinę Balwińską i śp. Stanisławę Ogorzałek. Módlmy się w intencji zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz