Na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiaj w Naszym Kościele rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki Rekolekcyjne głosi ks. Krzysztof Wąchała TChr. – Proboszcz parafii p.w. Świętego Józefa przy kościele Świętego Jana w Stargardzie. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Podczas rekolekcji Droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz. 9.00. Podczas Mszy w tygodniu będziemy zbierali ofiary na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty.
 3. W minioną niedzielę na Tacę Inwestycyjną zebraliśmy 9.051 zł. Zebrane środki w całości przeznaczymy na budowę organów w Naszym Kościele. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Młodzież z KSM zbiera ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 5. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 17.00 w Rzepnowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. We wtorek ks. Roman będzie obchodził swoje imieniny. Swoją modlitewną wdzięczność okażemy Solenizantowi podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili wraz z Wspólnotą Kościoła Domowego. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W środę o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Po Mszy Świętej przy Pomniku Katyńskim odśpiewanie Hymnu Polski i złożenie kwiatów i zapalenie zniczy jako wyraz hołdu i szacunku walczącym o Wolną i Niepodległą Ojczyznę.
 9. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek , I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek od godz. 17.00. W piątek okazja do spowiedź przed każdą Mszą Świętą. Od godz. 16.00 Spowiedź dla Dzieci, od godz. 17.00 spowiedź dla Dorosłych. W piątek Księża będą odwiedzali Chorych. W sobotę po Mszy świętej o godz. 6.30 Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta. O godz. 17.00 rozpocznie się Czuwanie Różańcowe zakończone zmianą tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 11. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 12. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji będą miały miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 13. W poniedziałek 13 marca w Naszej Parafii rozpoczniemy Rekolekcje dla Dzieci i Młodzieży. Rekolekcje. Rekolekcje potrwają do środy.W tych dniach nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00.
 14. Rozprowadzamy Certyfikaty na Budowę Organów. Każdy certyfikat odpowiada za jedną piszczałkę znajdującą się w instrumencie. Nie ma dwóch takich samych certyfikatów. W każdą niedzielę można je nabyć w Kruchcie Kościoła a w tygodniu w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Darczyńców wpisujemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 15. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystynę Kowalską i śp. Tadeusza Iwasiuka. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 17. Decyzją Przełożonych Naszego Zgromadzenia ks. Michał Bargieł TChr. został przeniesiony do Naszego Domu Księdza Seniora w Puszczykowie. Módlmy się o potrzebne łaski dla ks. Michała … Ojcze Nasz, pod Twoją Obronę

Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz