XIII Niedziela zwykła – 26.06.2022 r.

 1. Do czwartku włącznie przeżywamy Czerwiec – miesiąc poświęcony czci Jezusowemu Sercu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. W miesiącu Czerwcu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w czerwcu w poniedziałki o godz. 8.30.
 2. W Naszej Parafii witamy dk. Grzegorza , który od września będzie odbywał praktykę w Naszej Parafii. Życzymy ks. diakonowi owocnego pobytu w naszej Parafii.
 3. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 9.114 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary. W całości przeznaczymy je trwające inwestycje w Naszej Parafii.
 4. W dzisiejszą niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek. Zebrane środki będą przeznaczone na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
 5. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 6. W najbliższy piątek 1 lipca będziemy przeżywali Odpust Parafialny ku czci Świętego Ottona z Bambergu – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta Pyrzyce. Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. bp Józefa Wróbla z Lublina będzie odprawiona 1 lipca o godz. 00. Podczas tej Uroczystości ks. biskup zawierzy Wszystkich Mieszkańców Pyrzyc wstawiennictwu Świętemu Ottonowi. Podczas Sumy odpustowej zostanie poświęcona Nowa Monstrancja ufundowana przez wspólnotę Rodziców modlących się za swoje Dzieci.  Bardzo proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów do procesji eucharystycznej po Sumie Odpustowej. W najbliższy piątek z powodu Odpustu Parafialnego Wszystkich Parafian nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do Uroczystości Odpustowej będziemy się przygotowywali poprzez Triduum – począwszy od wtorku 28 czerwca. Do odpustu przygotowywał Nas będzie ks. Marek Nikiel TChr – Proboszcz z Sarbii. Nauki przygotowujące do Odpustu będą głoszone podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. We wtorek wstawiennictwu Świętego Ottona będziemy polecali Rodziny. Podczas Mszy Świętej będzie obrzęd odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich. W środę będziemy się modlili w intencji Chorych i Starszych Parafian. W czwartek do wspólnej modlitwy zapraszam w szczególny sposób wszystkich należących do Wspólnot działających i modlących się w Naszej Parafii. Podczas Mszy Świętych w Triduum przed Odpustem będzie zbierana taca na potrzeby księdza przygotowującego Nas do Odpustu. Za wasze ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu przypada Czwartek przed I Piątkiem Miesiąca, I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek od godz. 17.00. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W sobotę Czuwanie modlitewne dla Członów Żywego Różańca od godz. 17.00 zakończone zmianą tajemnic różańcowych i Mszą Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi obelgi jakich doznaje.
 8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów. Jest do nabycia nowy numer Miłujcie się.
 9. Od najbliższej niedzieli 3 lipca wprowadzony zostanie porządek wakacyjny Mszy Świętych. W niedziele Msze Święte w naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.00. W tygodniu będą Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00.
 10. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefa Majewskiego, śp. Annę Michalec i śp. Ryszarda Zuchorę. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz