Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę w Naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Msza Święta Rocznicowa będzie odprawiona o godz. 10.30. Bardzo proszę, by przyjść do Kościoła na inne godziny aby umożliwić uczestnictwo we Mszy Świętej Rodzicom i Gościom Dzieci Rocznicowych.
  2. Przezywamy Czerwiec – Miesiąc oddawania czci Jezusowemu Sercu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czerwcu Nabożeństwo Wypominkowe w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!! Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45.
  3. W środę o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Koła Przyjaciół Radia Maryja. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji wszystkich dzieł, które powstały przy Radiu Maryja.
  4. W sobotę zapraszamy Mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 6.30. Po Mszy Świętej Różaniec ulicami Naszego Miasta.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Festynu Parafialnego. Dziękuję także wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. Zebrane środki przy okazji Festynu przeznaczymy na budowę organów w Naszym Kościele.
  6. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  7. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
  8. Parafia organizuje 18 czerwca wyjazd dla dzieci na Górę Tabor Junior do Marianowa. Wyjazd o godz. 8.00 i powrót około godz. 16.00. Koszt 100 zł. Zapisy i więcej informacji na temat wyjazdu w zakrystii, u ks. Maksymiliana i u Sióstr. Zaliczka 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 31 maja.
  9. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Naszego Patrona – św. Ottona.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tomasza Słabowskiego i śp. Janinę Kowalską. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz