Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2021 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy po raz kolejny w Naszym życiu Uroczystość Bożego Narodzenia. Pan Jezus przyszedł na ziemię aby Nas Zbawić, przyszedł zaprowadzić ład i porządek. Pragnie nauczyć Nas miłości, która jest najgłębszym sensem Naszego Życia. Przyjmijmy Jezusa do Naszych serc i zanieśmy Go do Naszych domów, by zagościł w nich na zawsze.
  2. 25 grudnia ( pierwszy dzień świąt ) Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 14.30 – ślubna i o godz. 18.00. Nie będzie sprawowanej Mszy Świętej o godz. 7.00 i 13.15.
  3. Jutro przeżywać będziemy Niedzielę Świętej Rodziny. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. Pragnę wyrazić swoją wielką wdzięczność wszystkim, którzy w sposób szczególny włączyli się w prace związane z przygotowaniem Kościoła do przeżywania Świąt. Dziękuję księdzu Wikariuszowi Generalnemu Naszego Zgromadzenia, Księżom Wikariuszom oraz Księdzu Michałowi za współpracę a szczególnie za posługę w ostatnim czasie w Konfesjonale. Bardzo dziękuję Siostrom Zakonnym za oddaną pracę na rzecz Naszej Parafialnej Wspólnoty. Dziękuję także za przygotowanie Wieczerzy Wigilijnej. Dziękuję Panu Bogusławowi i wszystkim Jego współpracownikom za przygotowanie szopki. Dziękuję Panom za ustawienie choinek i ich przywiezienie. Dziękuje Młodzieży i klerykom za przystrojenie choinek.  Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi –  kościelnemu i Panu  Tomaszowi – Organiście za oddaną pracę na rzecz Naszej Parafialnej Wspólnoty. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie pomocy najuboższym. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli dzięki, którym święta na plebani są przeżywane w spokoju i radości. Dziękuję wszystkim Parafianom za dobre przygotowanie się do religijnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, szczególnie poprzez skorzystanie z Sakramentu Pokuty. 
  5. Na adres Naszej Parafii nadeszło wiele życzeń od instytucji i od osób indywidualnych. Za wszystkie wyrazy życzliwości i pamięci serdecznie dziękujemy.
  6. Przeżywając radość z Narodzenia Pana pragnę Wszystkim Parafianom, obecnym Gościom, czcigodnym Księżom i Siostrom Zakonnym złożyć z serca płynące życzenia. Niech Nowonarodzony Pan umacnia Was swoim błogosławieństwem, obdarza zdrowiem i otacza swoją przemożną opieką. Niech Chrystus narodzi się w Waszych Sercach i Wam obficie Błogosławi.

Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz