IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021 r.

 1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie Msze Święte Roratnie o godz. 6.00. O godz. 5.40 rozpoczynamy śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci swoją ostatnią Mszę Świętą roratnią będą miały we wtorek o godz. 6.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.  
 2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z Wypominek Rocznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do środy w godz. 16.00-17.00. W czwartek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45.
 5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów. Jest do nabycia nowy numer Miłujcie się.  
 6. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w tygodniu w zakrystii, w tygodniu w sklepiku oraz w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła i w Zakrystii.
 7. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej Dzieci ze Scholii Ottonutki rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Zebrane środki przeznaczone będą na Duszpasterstwo Dzieci w Naszej Parafii.
 8. W czwartek w naszej Parafii będzie miała miejsce Spowiedź Świąteczna przez cały dzień od godz. 5.30 – 20.00. W Wigilię Bożego narodzenia ( piątek ) spowiedź od godz. 5.30 – 13.00. Skorzystajmy z okazji, by pojednać się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. W tym czasie wejście główne do Kościoła będzie otwarte.
 9. W piątek ostatnia Msza Święta Roratnia o godz. 6.00 a Pasterki będą odprawiane w Pyrzycach: o godz. 21.00 – dla dzieci, 22,00, 24.00. W Rzepnowie o godz. 20.30, w Okunicy o godz. 20.30 i w Stróżewie o godz. 22.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte w Naszej Parafii będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 14.30 – ślubna i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15.
 11. W najbliższą Niedzielę będziemy przeżywali Święto Świętej Rodziny. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 00, 9.00, 10.30, 12.00 i  18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
 12. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tadeusza Rajtera i śp. Marię Ociepa. Módlmy się za zmarłych Parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz