XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021 r.

 1. Dzisiaj Kardynał Stefan Wyszyński i Siostra Elżbieta, Róża Czacka zostaną ( li ) ogłoszeni błogosławionymi. Dziękujmy Panu Bogu za dar tych ludzi w Naszej Ojczyźnie i przez ich wstawiennictwo wypraszajmy potrzebne łaski dla Nas, dla Naszych Najbliższych, dla Naszej Parafii i dla całej Naszej Ojczyzny.

 2. W minioną niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali 2.205 zł. na pomoc mieszkańcom Afganistanu. Bóg zapłać za wasze ofiary.

 3. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.

 4. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe wyjątkowo o godz. 8.30. Msza Święta za zmarłych z wypominek rocznych będzie odprawiona o godz. 9.00.

 5. Jutro będziemy przeżywali Dzień Fatimski. Różaniec Fatimski rozpoczniemy o godz. 19.30 a o godzinie 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Po Mszy procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół Naszego Kościoła.

 6. We wtorek będziemy przeżywali Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz. 6.30, 9.00 i o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie okazja oddać cześć Krzyżowi Świętemu.

 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

 9. Dzisiaj Członkowie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej zbierają ofiary do puszek na pomoc dla bardzo chorej Klaudii. Bóg zapłać za Wasze Ofiary.

 10. Na ławkach przy wyjściach z kościoła wyłożyliśmy koperty, do których można składać ofiary na Seminarium Archidiecezjalne w Szczecinie. Nasza Parafia na ten cel odprowadza w skali roku około 13.000 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

 11. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla dzieci pierwszokomunijnych i dla bierzmowanych.

 12. W zakrystii są do odebrania zdjęcia z pielgrzymki po Polsce i po Gruzji.

 13. W najbliższą niedzielę ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii.

 14. Wczoraj w Chociwlu odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Ministrantów i Lektorów. Nasi Ministranci i Lektorzy ten turniej wygrali, przywożąc okazały Puchar. Gratulujemy zwycięstwa.

 15. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.

 16. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zdzisława Lenika, śp. Irenę Sędłak i śp. Teresę Sułkowską. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz