XXIII Niedziela zwykła – 05.09.2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Nowego Roku Szkolnego i Duszpasterskiego. W Naszej Parafii Msze Święte w niedziele sprawowane są o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i o godz. 18.00. W dni powszednie tygodnia o godz. 6.30, 9.00 i o godz. 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Nabożeństwo okolicznościowe codziennie o godz. 17.45.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary na pomoc mieszkańcom Afganistanu. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 3. Trwa Nowenna przed Beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nabożeństwo
 4. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 5. Jutro o godz. 17.30 Nabożeństwo Wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.  Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 8. W środę 8 września będziemy obchodzili Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada 76 rocznica odprawienia pierwszej Mszy Świętej w powojennej historii Pyrzyc. Zapraszam do wspólnej modlitwy za tych, którzy Naszą Parafię tworzyli i obecnie w Niej mieszkają. W środę podczas Mszy Świętej będziemy się modlili w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy Świętej spotkanie dla Członków Koła Radia Maryja działającego przy Naszej Parafii.
 9. W najbliższą niedzielę Członkowie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej będą zbierali ofiary do puszek na pomoc dla bardzo chorej Klaudii. Bóg zapłać za Wasze Ofiary.
 10. Decyzją Przełożonych Naszego Zgromadzenia ks. Jerzy Prucnal TChr udaje się do pracy wśród Polaków mieszkających w Australii. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 podziękujemy ks. Jerzemu za posługę w Naszej Parafii.
 11. Na ławkach przy wyjściach z kościoła wyłożyliśmy koperty, do których można składać ofiary na Seminarium Archidiecezjalne w Szczecinie. Nasza Parafia na ten cel odprowadza w skali roku około 13.000 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 12. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla dzieci pierwszokomunijnych i dla bierzmowanych.
 13. W zakrystii są do odebrania zdjęcia z pielgrzymki po Polsce i po Gruzji.
 14. Zapraszamy chętne dziewczynki na próbę scholii, która odbędzie się w czwartek o godz. 18.00. Spotkanie będzie miało miejsce w salce przy kościele.
 15. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz