IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych Parafian w ostatnim czasie. Msza Święta za zmarłych z wypominek rocznych będzie odprawiona poza naszą Parafią.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.  
 4. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00. i w sobotę             od godz. 10.00 -11.00. Intencje mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 5. W Kościele przeżywamy Rok Świętego Józefa. U ministrantów i Lektorów jest do nabycia okazjonalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony Świętemu Józefowi. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.
 6. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 7. Przy wyjściu z Kościoła przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają świece na stół Wielkanocny. Zachęcamy do ich kupowania.
 8. Na balaskach znajduje się puszka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 9. Spotkania Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych. Poniedziałek – spotkanie komitetu w salce przy kościele o godz. 18.00. Środa – grupa A – 16.30, grupa B – 17.00. Czwartek – grupa C,D i pozostałe Dzieci – 16.30.
 10. W najbliższą niedzielę będziemy zbierali ofiary na tacę, które wykorzystamy na inwestycje w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 11. W Naszej Parafii organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wyruszamy 19 marca po Mszy Świętej Wieczornej. Możliwość zapisów na stronie internetowej EDK – link znajduje się na facebook Parafialnym lub w zakrystii i u ks. Maksymiliana.
 12. Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Floriana Szadkowskiego, śp. Marię Wnuczek-Kozak, śp. Salomeę Ozimikiewicz i śp. Teresę Majewską. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz