II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5.376 zł. Zebrane środki przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 3. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych i zmarłych Parafian w ostatnim czasie..
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.
 5. Biuro Parafialne czynne od pon. do środy od godz. 16.00 – 17.00. i w sobotę od. godz. 10.00 -11.00. W czwartek Biuro Parafialne nieczynne z powodu Wizytacji ks. Arcybiskupa !!! Intencje mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 6. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 7. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 8. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej od godz. 17.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Po południu spowiedź od godz. 16.30. W piątek księża będą odwiedzali chorych, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa do swoich serc. W sobotę czuwanie modlitewne dla Członków Żywego Różańca od godz. 17.00 zakończone zmianą tajemnic różańcowych i Mszą Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 9. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w Naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył będzie ks. Grzegorz Kurzaj SCJ.
 10. Przy wyjściu z Kościoła przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają świece na stół Wielkanocny. Zachęcamy do ich kupowania.
 11. Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Halinę Szydłowską, śp. Władysława Wojtowicza, śp. Tadeusza Żyłkę, śp. Wandę Lorek, śp. Genowefę Krużewską. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz