XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020 r.

 1. Przeżywamy Październik – miesiąc modlitwy Różańcowej. W Naszym Kościele Różaniec codziennie o godz. 17.30. W najbliższą sobotę wyjątkowo o godz. 16.00 ( ślub ). Dzieci swoje nabożeństwa różańcowe będą miały w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiaj w Naszej Parafii gościmy Księdza Grzegorza Kurzaja SCJ. Dziękujemy za wygłoszone Boże Słowo i za posługę w Konfesjonale.
 3. W minioną niedzielę do puszek na utrzymanie miejsc świętych zebraliśmy 1.453 zł a w sierpniu na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie 2.800 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych i zmarłych w ostatnim czasie.
 5. W najbliższą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzących z ubogich Rodzin, Bóg zapłać za Wasze ofiary.  
 6. W środę o godz. 8.45 i o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.
 7. W środę 7 października o godz. 15.00 będzie miała miejsce Modlitewna Inicjatywa „ Różaniec do granic „ Parafia nie organizuje zbiorowego wyjazdu. Chętnych zapraszamy do indywidualnego wyjazdu nad granicę państwa. Wykaz miejsc modlitwy w Naszej Archidiecezji został wywieszony w gablotach. Wszystkich tych, którzy nie mogą wyjechać na modlitwę nad granicę zapraszamy do Naszego Kościoła na modlitwę różańcową, którą rozpoczniemy o godz. 15.00.
 8. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji członków Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Małżeństwa chcące należeć do Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 16.00 przy Kościele.
 9. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 – 17.00 i w soboty od 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać także po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 10. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII będzie miało miejsce dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 11. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła znajdują się koperty, do których można złożyć ofiary na Seminarium w Szczecinie. Jako Parafia jesteśmy zobowiązani na ten cel przekazać ponad 13.000 zł. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
 12. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali XX Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej Młodzież z KSM i Wolontariatu będą zbierali ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi pochodzących z ubogich rodzin. Bóg zapłać za wasze ofiary złożone na ten cel.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień i wstawiennictwa świętych patronów.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jerzego Żywickiego, śp. Jadwigę Hupałowicz,śp. Andrzeja Stankiewicza i śp. Janusza Śwircza. Módlmy się za zmarłych Parafian : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz