Przesłanie – prośba na czas Koronawirusa

Drodzy Parafianie !!

Wszyscy przeżywamy bardzo trudny czas epidemii, która z każdym dniem niestety zatacza coraz to szersze kręgi. Restrykcje sanitarne dotknęły nas wszystkich, co uwidacznia się choćby prawie zupełnie pustym kościołem. Oczywiście, w trosce o zdrowie i życie należy bezwzględnie dostosowywać się do tych koniecznych rygorów epidemicznych i poleceń rządu czy odpowiednich służb medycznych i sanitarnych.

Jako Duszpasterze jesteśmy – przy zachowaniu odpowiednich przepisów – do Waszej dyspozycji w posłudze sakramentalnej i we wszystkim tym, co dotyczy życia duchowego.
Jednak funkcjonowanie Parafii to również przecież jakieś sprawy materialne (jak np. opłaty za prąd, różnego rodzaju podatki, koszty związane z utrzymaniem kościoła, które należy uiścić niezależnie od panującej, czy też nie epidemii, itd.). Należności te finansowane są ze składek niedzielnych. Wydatki te nie są nic zmniejszone z powodu panującej epidemii. Parafie nie są objęte żadnym programem pomocowym, żadną formą wsparcia finansowego, jak wiele firm które objął pakiet antykryzysowy. (uważamy zresztą ze to dobrze ze rząd taki pakiet antykryzysowy przygotował dla firm).

Otrzymujemy prośby o wsparcie różnych inicjatyw, jak np. przed kilkoma dniami włączyliśmy się w akcję zbiorki podjętą przez kilku księży i przekazaliśmy odpowiednie środki na zakup respiratora dla szpitala zakaźnego w naszym województwie.

Wiadomo, że o kwestii finansowej zawsze pisze się bardzo trudno, tym bardziej jeżeli to dotyczy finansowania Parafii, bo nieraz bywa to zupełnie opatrznie odbierane i źle rozumiane. Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się zmusza nas aby prosić ludzi dobrej woli zrozumienie i ofiarność wobec potrzeb w naszej Parafii.

Gdyby więc ktoś z Was – Drodzy parafianie – zechciał wesprzeć finanse naszej Parafii – w formie „świątecznego – daru serca” – to serdecznie za to DZIĘKUJEMY!!

Może to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto parafialne (poniżej numer konta), albo po prostu wrzucając ofiarę do skarbony, która będzie ustawiona w Kaplicy Adoracyjnej.
DZIĘKUJEMY tym Parafianom, którzy nie czekając na to słowo prośby i zachęty, już wpłacili swoje ofiary „na potrzeby parafii” lub też podjęli inicjatywę uwrażliwienia innych na tę kwestię.
z serca Wam Wszystkim za to wsparcie – DZIĘKUJMY !!!

ks. Tadeusz Kłapkowski, proboszcz wraz ze wspólnotą Księży Chrystusowców z naszej Parafii

Konto parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach

Parafia Rzymsko – Katolicka pw. św. Ottona ul Dąbrowskiego 13
74 – 200 PYRZYCE
Pyrzycko – Stargardzki Bank Spółdzielczy w Pyrzycach
nr 37 9387 0003 0000 0589 2000 0010