OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa 05.04.2020r.

 1. Ostatnie już dni na wysłuchanie Rekolekcji wielkopostnych:
  > Rekolekcje na progu Paschy rozpoczynają się w Katedrze szczecińskiej od dzisiejszej Niedzieli Palmowej – na stronie internetowej Bazyliki Archikatedralnej.
 2. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi – proponujemy Sakrament Pokuty i Pojednania codziennie w następujących godzinach: 9.3o – 12.3o i następnie od 15.oo do 17.3o. Prosimy o dyscyplinę tzn aby zwrócić uwagę na ilość osób oczekujących i te osoby które przekraczają dopuszczalną liczbę 5 aby oczekiwały przed kościołem.
  Ważne też by przyjąć Komunię św – każdorazowo – po wyspowiadaniu 5 osób – będzie podana Komunia św.
  Przyjmujemy wciąż zgłoszenia do osób starszych czy niedysponowanych fizycznie – w tych dniach Wielkiego Tygodnia także jesteśmy gotowi podjechać i wyspowiadać takie Osoby i podać im Komunie św.
 3. Program Wielkiego Tygodnia:
  poniedziałek – wtorek – środa – Msze św: 6.3o, 9.oo i 18.oo.
  Przypominamy że może uczestniczyć w nich zaledwie 5 osób i dlatego prosimy aby przychodzili uczestnicy jedynie z tych rodzin, które zamawiały intencje mszalne i tylko oni niechby byli uczestnikami Mszy św – w liczbie – 2 Osoby z jednej intencji
  >Kaplica Najświętszego Sakramentu otwarta: od g. 9.3o do 18.oo
  > codzienna transmisja internetowa Koronki do Bożego Miłosierdzia z kaplicy domowej na plebanii – godz. 20.oo. Zachęcamy aby zgłaszać drogą internetową intencje na Koronkę i będziemy je odczytywali.
  > TRANSMISJE Z NASZEJ ŚWIĄTYNI
  Msza św w niedzielę: g. 10.3o; 12.oo i 18.oo
  Msza św – codziennie o g. 18.oo
  Nabożeństwo Gorzkich Żali – niedz g. 17.oo
  Koronka do Bożego Miłosierdzia – codziennie g. 20.oo
 4. Posługa w konfesjonale w Wielki Tydzień:
  Poniedziałek – wtorek – środa: 9.3o – 12.3o i 15.oo – 17.3o
  Wielki Czwartek: 8.oo – 12.oo i 15.oo – 17.oo
  Wielki Piątek: 9.3o – 13.oo i 15.3o – 17.oo
  Wielka Sobota: 8.oo – 12.oo i 15.oo – 17.oo
 5. Triduum Paschalne:
  > w Wielki Czwartek – nie ma Mszy św wciągu dnia. Jest natomiast otwarta i czynna Kaplica Adoracji od g. 7.oo do 17.3o.
  Wieczorna Liturgia Mszy św Wieczerzy Pańskiej o g. 18.oo będzie sprawowana bez udziału Wiernych. Dlatego prosimy to przyjąć ze zrozumieniem. Nie mamy możliwości wpuścić nikogo do świątyni. Dopuszczona będzie jedynie kilkuosobowa asysta lektorów i ministrantów.
   Podobnie w Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej.
   W Wielką Sobotę – nie będzie obrzędu poświecenia pokarmów. Niechby wyjątkowo każdy dokonał tego poświęcenia w domu – przy rodzinnym stole według wskazania i obrzędu jaki zamieściliśmy w Poradniku na stronach Parafialnych
  Liturgia Wigilii Paschalnej – także bez udziału Wiernych.
  To dla nas bardzo ciężkie doświadczenie – dlatego prosimy przyjąć to w pokoju serca – jako swoją ofiarę złożoną dla ocalenia naszego Narodu od spustoszenia tą bardzo niebezpieczną epidemią. Prosimy o przeżywanie tych Wielkich Dni w wewnętrznej więzi wiary z Chrystusem panem Zbawicielem i w duchowej łączności z Kościołem Chrystusowym. Zachęcamy też aby trać w łączności z nami – on line – przez Internet. Transmisje Uroczystości będą na naszych stronach w jakości HD w następujących godzinach:
  > Wielki Czwartek – Msza sw Wieczerzy pańskiej g. 18.oo
  > Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej g. 18.oo
  > Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej – g. 19.oo
  Na stronach Parafialnych umieściliśmy Poradnik – jak w duchu wiary przeżyć Wielki Tydzień 2020. Zachęcamy aby z niego korzystać i może nawet wydrukować dla Sąsiadów czy znajomych (jeśli nie mają dostępu do naszych stron internetowych)
 6. Pielgrzymka do sanktuariów Czech, Węgier i Rumunii z czerwca br – odłożona na razie na drugą połowę września 2020 r.
 7. Odnośnie Pierwszej Komunii św – decyzję ogłosimy po Świętach – ok 20 kwietnia.
 8. Sprzedaż świec i baranków wielkanocnych – będzie prowadzona jedynie w sklepiku przy kościele od g. 9.oo do 14.oo