OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33 niedziela – 17.11.2019

 1. Papież Franciszek ogłosił dzisiejszą niedzielę jako Światowy Dzień Ubogich – dzień solidarności z ubogimi. Każe nam papież Franciszek zwracać uwagę na ubogich obok, blisko, za płotem czy w drugiej klatce. Jak zaznaczył papież Franciszek – ” to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia Uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Który utożsamił się z ubogimi i maluczkimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia”.
  Parafialny Zespól Caritas niezwykle skutecznie i pięknie tę pomoc świadczy. Jest ta możliwość dziś żeby do tego też się przyczynić, Stąd prosimy o tę przysłowiową „złotówkę”- dzisiaj Parafialny Zespół Caritas gromadzi środki na pomoc dla osób starszych, samotnych – często cierpiących. Bóg zapłać !
  Caritas przyjmuje używane ale nie zniszczone obuwie zimowe i prosi o nieprzynoszenie !! do Ośrodka używanej odzieży.
 2. Dzisiaj po południu:
  • Nabożeństwo Różańcowe na cmentarzu o g. 15.oo
  • WYPOMINKI – w kościele o g. 17.3o
 3. Spotkania dla dzieci i rodziców – w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii św – we wtorek 19. 11:
  • Grupa A g 18.45, grupa B – 19.15
  • Środa: grupa C – 18.45, grupa D 19.15
 4. Zamówiliśmy seans filmowy dla Parafii w Pyrzyckim kinie – na Film „Nieplanowane” – 05 grudnia tj czwartek g. 19.oo
  Za tydzień będzie można wpłacić na bilet kwotę 13 zł
 5. Organizacja wyjazdów i pielgrzymek:
  • za tydzień tj 24 listopada niedziela po Sumie czyli ok g. 13.oo – spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych Pielgrzymką po sanktuariach, kościołach i zamkach Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. Program można odczytać na tablicach lub w internecie. Jest jeszcze 7-8 wolnych miejsc. Zachęcamy.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nowenna przed Uroczystością codziennie połączona z Nabożeństwem Wypominkowym o g. 17.3o.
 7. Można jeszcze pobrać BLANKIETY na WYPOMINKI Całoroczne. bardzo zachęcamy do takiej formy pamięci o swoich zmarłych
 8. Dzisiejszy tygodnik „Gość niedzielny” bardzo polecamy.
 9. Wszystkim obchodzącym swoje Imieniny, Urodziny, Rocznice i – ślemy serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo.