OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 niedziela zwykła – 11.08.2019.

 1.  Serdeczne podziękowanie dla zacnego Gościa Franciszkanina z Niepokalanowa – Ojciec Remigiusz Trocki – pracuje w Radiu Niepokalanów. Dziękujemy za przywiezienie do naszej parafii czcigodnych relikwii św Maksymiliana Kolbego, za głoszone słowo Boże i modlitwę.
 2. Komunikaty Kurii Metropolitalnej SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEJ – o Sanktuarium dzieci Fatimskich
 3. W tym tygodniu – we wtorek – 13ty dzień miesiąca – wieczorem o godz 19.3o Nabożeństwo Fatimskie na które złoży się Różaniec, Msza św i Procesja Fatimska
 4. We środę 14.08 – święto św Maksymiliana Marii Kolbego – Odpust w kościele w Stróżewie o g. 18-tej.
 5. We czwartek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Parafii tzw „Drugi Odpust” bo pod takim wezwaniem jest nasza świątynia. Gdy świątynia nasza została podniesiona z ruin w roku 1963 to Prymas Tysiąclecia Kard Stefan Wyszyński przywrócił jej to chwalebne wezwanie: „Wniebowzięcia NMP”
  • Msze Św. według porządku niedzielnego: 7.oo, 9.oo, 10.30; 12.oo 18.00 i 20.00 – ta. Na każdej Mszy św poświęcenie ziół i kwiatów. Suma Odpustowa o g. 12.oo !!
  • Przypominamy że jest to Uroczystość obowiązkowa – dla nas tym bardziej bo odpustowa. Zwracamy sie z serdeczną prośbą o udekorowanie swoich domów czy mieszkań flagami Narodowymi czy Maryjnymi – tym bardziej ze jest to także Święto Narodowe – Święto Wojska Polskiego i Rocznica Cudu nad Wisłą
   Posługa spowiedzi św przed Odpustem – we środę od g. 17tej.
 6. Ogłaszamy Pielgrzymkę na Jasną Górę – na czuwanie za Polonię Świata. Będzie to 18-19-20 października. W planie jest pobyt w Niepokalanowie a następnie w Warszawie w Sanktuarium bł. ks Popiełuszki, także w Świątyni Bożej Opatrzności, w Muzeum Powstania Warszawskiego i przy Pomniku Smoleńskim. Koszt wynosi 350,- zł. Zgłoszenia do końca sierpnia. Spotkanie organizacyjne 08 września tj niedz o g. 13.oo
 7. Modlimy się za przebywających na wakacjach – szczególnie dzieci i młodzież. Polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory zbóż, warzyw i owoców – módlmy się o dar deszczu. W sierpniowy czas – wielkich Rocznic -módlmy się za Ojczyznę
 8.  Solenizantom i Jubilatom tygodnia – przesyłamy serdeczne życzenia i pozdrowienia. Wszystkim – dobrej niedzieli. Niech Pan swoim błogosławieństwem umocni wszystkich uczestników Najświętszej Eucharystii.