Parafia św. Ottona w Pyrzycach organizuje w roku 2019 następujące pielgrzymki

1. Pielgrzymka po Sanktuariach Dolnego Śląska i do Pragi Czeskiej: 10 – 15 CZERWCA 2019: Legnica Cud Eucharystyczny – Trzebnica – Wrocław – Bardo Śląskie – Kłodzko – Międzygórze Maria Śnieżna – Wambierzyce – Praga Czeska – Hradec Kralowe – Krzeszów zamek Książ – Świdnica Bazylika i Kościół Pokoju i wiele innych. Koszt 800,- zł. wolne jeszcze 8 miejsc zgłoszenia – tel 606 300 639

2. Pielgrzymka WŁOCHY: Termin:30. 04– 08.05. 2019. Toskania – Rzym – 9 dni Cena:2. 690 zł/os. wolne jeszcze 4 miejsca zgloszenia – tel 606 300 639

TRASA Pielgrzymki: TRYDENT – miasto obrad soboru w latach 1545–63. Zobaczymy Katedrę San Vigilio z rzeźbionym baldachimem z marmuru – wierną kopią baldachimu Berniniego z bazyliki św. Piotra, zamek książąt trydenckich, fontannę Neptuna. FLORENCJA kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Piazza del Duomo, baptysterium, katedrę Santa Maria del Fiore, Wieżę Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Pałace Medyceuszy, słynny Most Złotników na rzece Arno. PARK NARODOWY CINQUE TERRE

przejazd pociągiem przez najczystszy region Wybrzeża Liguryjskiego: Cinque Terre do malowniczych miasteczek, usytułowanych na zboczach górskich. Spacer po urokliwych starówkach Manaroli, Vernazzy i Riomaggiore.

SAN GIMIGNANO – VOLTERRA średniowieczny Manhattan, ze względu na liczne zachowane wieże. zobaczymy Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, kościół Sant’Agostino. Przejazd do Volterry położonej pośród uroczo pokręconych pagórków z gajami oliwnymi, będącej centrum artystycznej obróbki alabastru.

SIENA „średniowieczny skarb Toskanii” – Sieny. Zobaczymy zabytkową starówkę z piękną katedrą,Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei oraz Piazza del Campo – jeden z najwspanialszych placów Europy wybrukowany cegłą i marmurem RZYM – WATYKAN – 2 dni: zobaczymy m.in. (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Nawiedzimy także Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie i Święte Schody. W Watykanie udamy się na Plac św. Piotra na Modlitwę Anioł Pański lub Audiencję Generalną z Papieżem Franciszkiem Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra gdzie pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II.

LA VERNA górskiego sanktuarium La Verna – miejsca, gdzie św. Franciszek otrzymał stygmaty, Msza św., nawiedzenie Kaplicy Stygmatów, wspaniała panorama Apeninów Toskańskich. MADONNA DELLA CORONA

przejazd na spotkanie z majestatycznym pięknem Alp i odwiedziny niezwykłego sanktuarium Matki Bożej w paśmie Monte Baldo. Tu, wysoko przyczepiona i jakby „wyrastająca” ze skał na wysokości 700m n.p.m, otoczona koroną gór skryła się Madonna Della Corona. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

3 Pielgrzymka do La Salette W dniach od 1 do 9 lipca 2019 organizuje – ks. Damian i u niego zgłoszenia Trasa: północne Włochy i Francjia. W programie : Werona, Padwa, Genua, Mediolan, Turyn, Oropa, Cognac, Ars i La Salette. 9 dni 2850,- zł.

tel do ks Damiana 730130439

4. Pielgrzymka dla dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych do Lichenia i Gniezna 22-23 czerwca (piąt-sob) koszt 220,-zł. Zgłoszenia (do końca lutego) przyjmuje i zapisy prowadzi s. Ewelina

5. PIELGRZYMKA do Ziemi Świętej 30. 04 – 07. 05 6 dni koszt ok 3 600,- organizacja tej pielgrzymki rozpocznie się we wrześniu 2019 roku