OGŁOSZENIA Objawienie Pańskie – 06. 01. 2019

1.Uroczystość Objawienia Pańskiego głosi że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary.

Natomiast po Mszy św na 10.3o dzisiaj wyruszy z kościoła grupa Kolędników Misyjnych z programem jasełkowym .

2.Podczas Mszy Świętej poświęciliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z dawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań litery K + M + B (Niech Chrystus błogosławi ten dom). To znak że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego i że w Niego wierzymy.

3. Poświęconą kredę i kadzidło będzie można otrzymać po Mszy sw w przedsionku kościoła. Przygotowały to Siostry Misjonarki. Tak wiele dzieł w ramach Służby Bożej podejmują czy to w Parafii naszej czy w wielu miejscach wobec Polaków na emigracji. Niech to podziękowanie za kredę bedzie więc także wsparciem dla tychże dzieł Bożych

4. Dziś w naszych parafiach szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki , modlimy się o powołania misyjne. Jest pośród nas ks Sergiusz Rudczenko – od 3 lat jest proboszczem Parafii w Czkałowie w centralnym Kazachstanie. Wiele dziel ewangelizacyjnych i misyjnych może prowadzić dzięki wsparciu finansowemu które przekazują czy to katolicy z Europy zachodniej czy z Polski. dzisiaj jest ta sposobność aby ofiarą te dzieła wspomóc. Po Mszy sw będzie przeprowadzona ta doroczna akcja – „Pomoc Katolikom na Wschodzie”. Dziękujemy najserdeczniej za wszelkie ofiary na ten cel.

5. Dzisiaj po poludniu spot Kolejne opłatkowe spotkanie – 6 stycznia o godz. 17:00 zapraszamy Ottonutki, ministrantów i dzieci z Oazy Dzieci Bożych na spotkanie opłatkowe w ośrodku szkolno- wychowawczym.

6. Pogrzeb śp Eweliny Szwarc i jej synów Oskara i Krystianka odbędzie sie 08 stycz tj wtorek o g. 13.oo – Msza sw pogrzebowa w kościele

7. W tym tygodniu we środę Parafialna Rodzina Radia Maryja zaprasza na godz 9.oo na Mszę sw oraz adorację Najśw Sakramentu i modlitwę Różańcową, a po niej na spotkanie.

8. Bank Gospodarstwa Krajowego przysłał interesującą ofertę minipożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ta oferta jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Prosimy aby się zapoznać ale nie zabierać ze sobą – zeby inni mogli też zobaczyć i przeczytać.

9. Trwa wizyta kolędowa w naszej Parafii