Pielgrzymka WŁOCHY: Toskania – Rzym – 9 dni

Termin: 30. kwietnia 2019(wtorek) – 08.05. 2019 (środa)

Cena: 2. 690 zł/os.

DZIEŃ 1 TRYDENT

Zbiórka uczestników ok. 03.00, przejazd w kierunku Włoch. Przyjazd do Trydentu – miasta obrad soboru w latach 1545–63. Zobaczymy Katedrę San Vigilio z rzeźbionym baldachimem z marmuru – wierną kopią baldachimu Berniniego z bazyliki św. Piotra, zamek książąt trydenckich, a także przepiękną fontannę Neptuna. Przejazd na nocleg do hotelu ok. Trydentu lub Werony.(tego dnia ze względu na późny przyjazd bez obiadokolacji)

DZIEŃ 2 FLORENCJA

Śniadanie i przejazd do stolicy Toskanii – pięknej Florencji. Podczas zwiedzania z miejscowym przewodnikiem zobaczymy kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Piazza del Duomo, baptysterium, katedrę Santa Maria del Fiore, Wieżę Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Pałace Medyceuszy, słynny Most Złotników na rzece Arno. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 PARK NARODOWY CINQUE TERRE

Śniadanie i przejazd do La Spezia, stamtąd pociągiem przez najczystszy region Wybrzeża Liguryjskiego: Cinque Terre do malowniczych miasteczek, usytułowanych na zboczach górskich.Spacer po urokliwych starówkach Manaroli, Vernazzy i Riomaggiore.Spacer Drogą Miłości z Riomaggiore do Manaroli, podczas którego można podziwiać przepiękne widoki. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 SAN GIMIGNANO – VOLTERRA

Po śniadaniu przejazd do San Gimignano, nazwanym średniowiecznym Manhattanem, ze względu na liczne zachowane wieże.Spacer, podczas którego zobaczymy Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, kościół Sant’Agostino. Czas wolny z możliwością zakupów w dzielnicy Św. Jana będącej świątynią smakołyków toskańskich. Przejazd do Volterry położonej pośród uroczo pokręconych pagórków z gajami oliwnymi, będącej centrum artystycznej obróbki alabastru. Spacer po mieście od bramy etruskiej z III w. p.n.e. poprzez średniowieczną dzielnicę z katedrą na Piazza Priori, do teatru rzymskiego z I w. Przejazd do hotelu w ok. Sieny na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 SIENA

Po śniadaniu przejazd do „średniowiecznego skarbu Toskanii” – Sieny. Zobaczymy zabytkową starówkę z piękną katedrą,Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei oraz Piazza del Campo – jeden z najwspanialszych placów Europy wybrukowany cegłą i marmurem. Czas wolny. Następnie wizyta w winnicy w okolicy Montepulciano z degustacją wina i serów.Przejazd do hotelu w ok. Rzymu na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 6 – 7 RZYM – WATYKAN

Śniadanie, przejazd do Wiecznego Miasta – Rzymu i zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym. Podczas pobytu w Rzymie zobaczymy m.in. (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Nawiedzimy także Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie i Święte Schody. W Watykanie udamy się na Plac św. Piotra na Modlitwę Anioł Pański lub Audiencję Generalną z Papieżem Franciszkiem (podczas obecności Ojca Świętego w Watykanie). Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 LA VERNA

Śniadanie i przejazd do górskiego sanktuarium La Verna – miejsca, gdzie św. Franciszek otrzymał stygmaty, Msza św., nawiedzenie Kaplicy Stygmatów, wspaniała panorama Apeninów Toskańskich.Przejazd do hotelu w ok. Werony na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9 MADONNA DELLA CORONA

Po wczesnym śniadaniu przejazd na spotkanie z majestatycznym pięknem Alp i odwiedziny niezwykłego sanktuarium Matki Bożej w paśmie Monte Baldo. Tu, wysoko przyczepiona i jakby „wyrastająca” ze skał na wysokości 700m n.p.m, otoczona koroną gór skryła się Madonna Della Corona. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki ok północy.

Spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych

– 18 listopada 2018 r tj niedz. – g 13.oo – Salka parafialna PYRZYCE

Zapewniamy:

  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
  • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad

Opiekę i informację turystyczną pilot