OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na NIEDZ XXXI – 28.10.2018

1. Serdeczne podziękowanie dla ks Grzegorza Grina – za głoszone dziś Słowo Boże. Ks Grzegorz wiele lat posługiwał w Niemczech.

2. Młodzież z KSM prowadzi dzisiaj sprzedaż zniczy nagrobnych. We środę i we Wszystkich Świętych będą też na cmentarzu. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej oferty i docenienienie trudu podjętego przez młodzież i wsparcie funduszu dla duszpasterstwa młodzieży w naszej Parafii.

3. WYPOMINKI. Nasi bliscy zmarli zasługują na pamięć o nich w modlitwie Zbliżają sie dni szczególnej pamięci i troski o zmarłych – czas listopadowych wypominek – czyli nieustanna modlitwa różańcowa za Zmarłych. Polećmy swoich bliskich Zmarłych – modlitwie Kościoła. Modlitwa za zmarłych z Wypominek Listopadowych codziennie o g. 17.30.

4. W najbliższy czwartek przypada – 01 Listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to uroczystość rangi obowiązkowej – tzn jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św,. Msze św. w kościele o godz. 7.oo; 9.00, 10.30, i wieczorna o 18.oo

Natomiast na cmentarzu:

  • g. 12.oo – procesja z modlitwą różańcową po Cmentarzu
  • g. 12.30 – MSZA ŚW za wszystkich Zmarłych

Na filiach Msze św w dzień Wszystkich Świętych o g. 9.oo

5. We środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych możliwość przystąpienia do Sakramenty Pokuty i Pojednania od g. 17.oo

6. W piątek 02 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny – Msze sw w następującym porządku: 6.30, 9.oo; i 18.oo

W kościołach filialnych: Okunica – 10.3o Stróżewo 11.45 Rzepnowo – g. 17.oo

7. Najbliższy piątek to także Pierwszy Piątek Miesiąca – swoich Chorych odwiedza z poslugą – ks prob i ks Przemek. ks Michal – w sobotę a ks Damian w piątek 09 listopada.

> Pierwsza Sobota Miesiąca – Wymiana Tajemnic Różańcowych Czuwanie pierwszo – sobotnie od g. 17.oo: Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, Różaniec, Modlitwa Wypominkowa

8. Przygotowujemy uroczyste obchody Święta Niepodległości – w dniu 11 Listopada tj niedziela – niezwykła Rocznica bo 100 lat. Organizujemy Pyrzycki Marsz Niepodległości – tj g. 11.oo spod Pomnika Pamieci do koscioła i Msza sw za Ojczyznę o g. 12.oo. Natomiast w przeddzień tj sobota 10. 11 – w sali rekreacyjnej Liceum Ogólnokształcącego odbędzie sie o godz. 16tej Wieczór z Niepodległą – czyli rodzinne świętowanie: śpiewanie pieśni, program artystyczny, projekcje krótkich filmów i gorąca herbata, kawałek ciasta.

9. Wszystkim Solenizantom tygodnia, tym ktorzy mają jakieś ważne Rocznice czy szczególne okoliczności – przekazujemy serdeczne pozdrowienie iz życzeniami i modlitwą.