OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.07.2018 Dzień Odpustu Parafialnego

Dzień Odpustu Parafialnego

1. Dzisiaj św Ottona z Bambergu – Dzień Odpustu w naszej Parafii. Odpust to darowanie kar jakie ciążą na każdym z powodu grzechów które popełnił. Jest to wiec swoista duchowa amnestia którą można otrzyma pod określonymi warunkami, czyli go daru – każdy kto uczestniczył we Mszy sw , przyjął Komunię św – niech jeszcze odmówi modlitwy w intencjach Ojca św – ma możliwość dostąpienia Odpustu. W dniu dzisiejszym ten skarbiec duchowy Kościoła jest otwarty w naszej parafii – Skorzystajmy z tego daru

2. Serdeczne podziękowanie dla ks Krzysztofa Antonia- prob Parafii Chrystusa Króla w Stargardzie Szcz za prowadzenie Uroczystości Odpustowej – za głoszone dzisiaj dla nas Słowo Boże.

3. Witamy serdecznie w naszej Parafii ks Przemysława Sygułę Chrystusowca – co dopiero wyświeconego na kapłana w poznańskiej katedrze. Ks. Przemek przejmuje powoli obowiązki duszpasterskie. Życzymy jemu Bożych łask i opieki Najśw Maryi Panny Wniebowziętej, a dzisiaj także wstawiennictwa św Ottona.

4. Dzisiaj po Sumie krótkie spotkanie po Pielgrzymce do Lwowa.

Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem dzieci na Podlasie bedzie za tydzień 08 lipca o g. 11.3o

Sam wyjazd dzieci z księdzem Marcinem i ks Przemkiem nastąpi 11 lipca tj środa ok g. 22.oo

5. Wyjazd młodzieży w Pieniny z ks Damianem – za tydzień w niedz – Msza św o g. 7.oo – tutaj wspólne śniadanie i wyjazd autokarem o g. 9.oo

6. Ponawiamy ogłoszenie o Pieszej Pielgrzymce z Warszawy na Janą Górę w dniach 04 – 14 sierpnia. Zgłoszenia przyjmuje ks Damian

7. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca – Czuwanie Arcybractwa Straży Honorowej w Kaplicy Adoracji od g. 17.oo.

8. Przypada też Pierwszy Piątek Miesiąca. Posługa w konfesjonałach od g. 16.30. o 18.oo Msza św Wynagradzająca NSPJ o g. 18.oo.

W lipcu i sierpniu nie bedzie odwiedzin chorych w domach. Jedynie ks Marcin odwiedzi chorych by ich przedstawić ks Przemkowi.

9. UWAGA – zmiany!! Od tej niedzieli – przez lipiec i sierpień – pewna zmiana w porządku niedzielnych Mszy sw. Porządek następujący: 7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo i wieczorem o 18.oo i 20.oo.

W dni powszednie – Msze sw: 6.30 rano i o g. 18.oo wieczorem

Posługa w Kancelarii Parafialnej:

> poniedziałki i środy – po południu: 16.oo – 17.oo

> wtorki i czwartki – rano: 9.oo – 10.oo

> nieczynna: w piątki i soboty

Jest przygotowany niewielki informator na wakacje. Wychodząc ze świątyni można zabrać ze sobą. Są w nim wpisane wszystkie ważne informacje i daty na lipiec i sierpień

Dzisiaj Gość Niedzielny z bardzo ciekawymi tekstami o…

10. Solenizantom, Jubilatom i obchodzącym inne świąteczne wydarzenia – przekazujemy serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom – pięknej odpustowej niedzieli !!