OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 niedziela zwykła – 27.08.2017

 1. Witamy dzisiaj najserdeczniej w naszej Parafii ks Damiana Jędrzejaka; pochodzi z Władysławowa pod Gdańskiem. Otrzymał świecenia przed trzema laty w Poznaniu. Posługiwał ostatnio w Parafii w Dobrzanach. Podejmie u nas prowadzenie duszpasterstwa młodzieży, katechezę w Liceum i opiekę duchową nad wieloma grupami i wspólnotami. Niech dobry Bóg darzy wieloma łaskami Ducha Świętego a Pani Wniebowzięta otacza swą Matczyna opieką.

 1. Pragniemy przypomnieć zaproszenie na Dożynki Archidiecezjalne – dzisiaj – o g. 14.3o – Uroczysta Msza Św. Dożynkowa przy kościele Matki Bożej Bolesnej w Pyrzycach – najserdeczniej zachęcamy.

 1. Ogłaszamy pewne zmiany co do charakteru poszczególnych Mszy Św. w niedzielę. Uwzględniając liczne prośby rodziców dzieci – ze Msza Św. dla dzieci na godz 13.15 – jest po prostu za późno: wracają po tej Mszy Św. z dziećmi ok g. 15.oo. Dopiero wówczas biorą się za przygotowanie obiadu, do którego zasiadają 14.3o-17.oo. I jeśli dzieci mają choć trochę polubić chodzenie do kościoła to na pewno nie na Mszę Św. o takiej godzinie.

Proponujemy zatem aby ta Msza Św. na g. 13.15 – była Mszą św Chrzcielną. Natomiast na pewno najlepszą godziną Mszy św dla dzieci jest godzina 10. 30. I dlatego apelujemy do starszych o dobrą wolę w tym względzie i wyrozumiałość. Dlatego – Suma Parafialna powróciłaby na godz. 12.oo w południe. Msza św dla młodzieży i uczniów Gimnazjum pozostaje na godz. 18.oo.

 1. Od najbliższej niedzieli powraca też układ godzinowy Mszy Św. niedzielnych jak w ciągu roku – czyli 7.oo; 9.oo; 10. 30; 12.oo; 13.15 i 18.oo. Ostatni raz dzisiaj jest Msza Św. na g. 20.oo

 2. Od 01 września powraca też oczywiście Msza Św. na godz. 9.oo – w dni powszednie

 1. W każdy piątek dyżur w konfesjonale od g. 17.oo

 1. Godziny posługi w Kancelarii Parafialnej jeszcze ten ostatni tydzień według porządku wakacyjnego czyli pon i środa od g. 16.oo, wt i czwart rano od 9.oo. W następnym tygodniu wracamy do normalnego toku tj: poniedz, wtorek, środa i czwart 16.oo – 17.oo; soboty 10.oo -11.oo

 1. Inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego – dla uczniów Szkól Podstawowych – w najbliższą niedzielę na g. 10. 30, natomiast dla młodzieży i uczniów Gimnazjum na g. 18.oo” Z Bogiem nam po drodze” – Inauguracja KSM, w tym czasie okazja do spowiedzi św. na pocz roku szkolnego.

 1. W tym tygodniu:

> Pierwszy Piątek Miesiąca :

 • wizyta u chorych ze Spowiedzią i Komunią św od g. 8.30.

 • Spowiedź na początek Roku Szkolnego dzieci od g. 16.30

 • Msza Św. dla dzieci – g. 17.oo

 • Msza Św. dla Straży Honorowej NSPJ w duchu wynagrodzenia NSP Jezusa – godz. 18.oo. Jako ze jest to 01 września – tragiczna data wybuchu II wojny – tym bardziej zapraszamy do świątyni na modlitwę o dar pokoju dla świata i naszej Ojczyzny

> Pierwsza Sobota miesiąca:

Msza Św. na 18tą ,

– o g. 19.oo Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy.

 1. Przypominamy o organizowanej w parafii Pielgrzymce do Lichenia w dniach 22 – 23 września – spotkanie organizacyjne w najbliższą niedz o g. 11.3o

 1. Czasopisma katolickie – Gość Niedzielny ze znakomitym filmem pt „Misja”

 1. Pozdrowienia dla Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.