Ogłoszenia Duszpasterskie 20 niedziela zwykła – 20.08.2017

  1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, w czwartek 24 sierpnia wspominamy św. Bartłomieja Apostoła natomiast w sobotę 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – bardzo ważne święto liturgiczne i narodowe, zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00 oraz 18.00.

  2. Kościół filialny w Okunicy ma za swojego patrona św. Bartłomieja Ap., w związku z tym uroczystości odpustowe odbędę się w sobotę 26 sierpnia o godz. 17.00, natomiast spowiedź przed odpustem dzień wcześniej, w piątek od godziny 16.30.

  3. W najbliższą niedzielę 27 sierpnia w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Pyrzycach odbędą się Dożynki Archidiecezjalne. Rozpoczęcie wspólnego świętowania o godz. 14.00, uroczysta Suma dożynkowa pod przewodnictwem ks. bp Henryka Weymana o godz. 15.00.

  4. Dożynki gminne w Pyrzycach odbędą się 2 września. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

  5. Przypominamy, że okres urlopów, wakacji i wypoczynku – tak ważny i potrzebny – nie jest czasem zawieszenia czy przerwy w życiu duchowym. Dlatego dołóżmy wszelkich starań aby uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. czy tu na miejscu w Pyrzycach czy w miejscach gdzie odpoczywamy. Nieuczestnictwo w niedzielnej Eucharystii jest grzechem ciężkim i należy jak najszybciej wyznać je w sakramencie spowiedzi św.

  6. W związku z powyższym al. Wojciech pragnie przypomnieć wszystkim przygotowującym się do sakramentu Bierzmowania o konieczności potwierdzenia swojego udziału w niedzielnych Mszach św. poprzez zgłoszenie się do zakrystii po zakończeniu celebracji lub w przypadku wyjazdu poza naszą Parafię – wcześniejszego zgłoszenia takiego faktu lub dostarczenia na piśmie zaświadczenia o uczestnictwie we Mszy poza parafią.

  7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w tym numerze m.in. artykuł o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, wywiad z ks. bp Rysiem z Krakowa, reportaż z miejsc gdzie radzieccy oprawcy grzebali ofiary tzw. Operacji Polskiej oraz w wakacyjnym cyklu reportaż z wyprawy na Chorwacką wyspę Mljet, nazywaną perłą wybrzeża dalmatyńskiego. Gazetę można nabyć przy wyjściu z kościoła.