X Niedziela zwykła 09. 06. 2024 r.

 1. Przeżywamy obchody Jubileuszu 900 – lecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona na ziemiach nad Odrą i Bałtykiem. Rok Jubileuszowy potrwa do przyszłorocznej Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła t.j. do 29 czerwca 2025 roku. W tym wyjątkowym czasie wypraszajmy u Boga przez wstawiennictwo Patrona Naszej Parafii obfitych łask dla Nas, dla Naszych Rodzin, dla Naszej Parafii i dla Naszej Archidiecezji. Każdego dnia w Naszym Kościele możemy uzyskać odpust zupełny za siebie lub za duszę w Czyśćcu cierpiącą. Warunki Odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego Franciszka i zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła są wyłożone Księgi: Abstynencji i Wyrzeczeń Jubileuszowych. Zachęcam do zapisywania się w tych Księgach.
 2. Dzisiaj kończymy Misje Święte Jubileuszowe. Misje Święte głoszą Nam Ojcowie Sercanie: Robert Galla SCJ i ks. Grzegorz Kurzaj SCJ. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym przed Kościołem – kończące Misje Święte. Bardzo gorąco zapraszam do udziału w tym Nabożeństwie. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Ojców Misjonarzy. 
 3. Przeżywamy Czerwiec – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Jezusowemu Sercu. Śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45. W czerwcu Nabożeństwo Wypominkowe w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 a Nowenna do Matki Bożej w środy tylko o godz. 8.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Jutro swoje imieniny będzie obchodził ks. Bogumił. Swoją wdzięczność za posługę Bogumiła wśród Nas wyrazimy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W środę wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja. O godz. 17.00 Różaniec a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek będziemy przeżywali Dzień Fatimski. Czuwanie Fatimskie rozpoczniemy o godz. 19.30 i o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00 i nie będzie Nabożeństwa Czerwcowego.
 7. W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 Mszę Świętą z okazji Jubileuszu 25 Kapłaństwa odprawi ks. Artur Botur TChr. Obecnie posługujący wśród Polaków w Australii.
 8. W najbliższą niedzielę środki zebrane na tacę przeznaczymy w całości na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Za ofiary bardzo serdecznie dziękuję.
 9. Prasę katolicką możemy nabyć u Ministrantów i Lektorów.
 10. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po w zakrystii.
 11. Państwowa Szkoła Muzyczna w Pyrzycach ogłasza nabór Dzieci i Młodzieży. Przesłuchanie wstępne odbędzie się w najbliższy piątek 14 czerwca. Szczegóły na plakacie przed Kościołem.
 12. Parafia organizuje 15 czerwca wyjazd na Górę Tabor Junior. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u Siostry Teresy. Parafia organizuje także od 21-27 czerwca wyjazd wakacyjny do Krakowa, Wieliczki i Czorsztyna. Koszt wyjazdu 1.500 zł. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.
 13. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta oraz Świętego Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Czesława Rosiaka, śp. Franciszka Grubę, śp. Bogusławę Sindrewicz i śp. Stanisława Świetlińskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz