IX Niedziela zwykła 02. 06. 2024 r.

 1. Przeżywamy obchody Jubileuszu 900 – lecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona na ziemiach nad Odrą i Bałtykiem. Rok Jubileuszowy potrwa do przyszłorocznej Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła t.j. do 29 czerwca 2025 roku. W tym wyjątkowym czasie wypraszajmy u Boga przez wstawiennictwo Patrona Naszej Parafii obfitych łask dla Nas, dla Naszych Rodzin, dla Naszej Parafii i dla Naszej Archidiecezji. Każdego dnia w Naszym Kościele możemy uzyskać odpust zupełny za siebie lub za duszę w Czyśćcu cierpiącą. Warunki Odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego Franciszka i zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła są wyłożone Księgi: Abstynencji i Wyrzeczeń Jubileuszowych. Zachęcam do zapisywania się w tych Księgach.
 2. Wczoraj w Naszej Parafii rozpoczęliśmy Misje Święte Jubileuszowe. Misje Święte głoszą Nam Ojcowie Sercanie: ks. Robert Galla SCJ i ks. Grzegorz Kurzaj SCJ. Misje potrwają do najbliższej niedzieli 9 czerwca włącznie. Taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Ojców Misjonarzy. W tygodniu Msze Święte z nauką misyjną o godz. 6.30, 9.00, 18.00. Jutro Msza Święta wieczorna będzie na Cmentarzu. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej w Kościele.
 3. Prasę katolicką możemy nabyć u Ministrantów i Lektorów.
 4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po w zakrystii.
 5. Dzisiaj w Naszej Parafii podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 przeżywać będziemy Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
 6. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała Nabożeństwo i Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy Świętej wieczornej.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywali I środę, I czwartek i I piątek miesiąca. W środę Msza Święta wieczorna będzie sprawowana w intencji Domowego Kościoła. W czwartek o godz. 16.30 spotkanie misyjne dla Dzieci, Nabożeństwo Godziny Świętej rozpocznie się o godz. 17.00. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji Wspólnoty Modlitwy i Postu za kapłanów. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez tą Wspólnotę.
 8. W najbliższy piątek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje Nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 20.00 spotkanie misyjna dla Młodzieży.
 9. Księża indywidualnie ustalą dzień spotkania z Chorymi.
 10. W sobotę o godz. 15.00 Uroczysta Msza Święta przy Baptysterium w ramach obchodów Jubileuszu 900 Lecia Chrztu Pyrzyczan.
 11. Parafia organizuje 15 czerwca wyjazd na Górę Tabor Junior. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u Siostry Teresy. Parafia organizuje także od 21-27 czerwca wyjazd wakacyjny do Krakowa, Wieliczki i Czorsztyna. Koszt wyjazdu 1.500 zł. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.
 12. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta oraz Świętego Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Astrid Czarnecką. Módlmy się za zmarłą Parafiankę: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz