Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19. 05. 2024 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy obchody Jubileuszu 900 – lecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona na ziemiach nad Odrą i Bałtykiem. Rok Jubileuszowy potrwa do przyszłorocznej Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła t.j. do 29 czerwca 2025 roku. W tym wyjątkowym czasie wypraszajmy u Boga przez wstawiennictwo Patrona Naszej Parafii obfitych łask dla Nas, dla Naszych Rodzin, dla Naszej Parafii i dla Naszej Archidiecezji. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła są wyłożone Księgi: Abstynencji i Wyrzeczeń Jubileuszowych. Zachęcam do zapisywania się w tych Księgach.
 2. Przeżywamy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Bożej Matce. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci swoje Nabożeństwo Majowe będą miały w piątek o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!!
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zebrane środki przeznaczymy w całości na inwestycje trwające w Naszej Parafii.
 4. Prasę katolicką możemy nabyć u Ministrantów i Lektorów.
 5. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 6. Wyjazd na Święcenia Diakonatu i Prezbiteratu do Poznania we wtorek o godz. 6.00 z parkingu pomiędzy Gminą a Kościołem. Święcenia Diakonatu przyjmie Nasz Parafianin kleryk Kami Smyk. W Naszych modlitwach polecajmy Kamila Panu Bogu.
 7. W najbliższą niedzielę 26 maja w Naszej Parafii będzie miała miejsce Uroczystość I Komunii Świętej. Msza Święta Pierwszokomunijna zostanie odprawiona o godz. 12.00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15.
 8. Rocznica I Komunii Świętej będzie miała miejsce 2 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 10.30.
 9. 1 czerwca Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy Misje Święte Jubileuszowe. Misje potrwają do 9 czerwca włącznie. Proszę o modlitwę w intencji Misji.
 10. Parafia organizuje 15 czerwca wyjazd na Górę Tabor Junior. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u Siostry Teresy. Parafia organizuje także od 21-27 czerwca wyjazd wakacyjny do Krakowa, Wieliczki i Czorsztyna. Koszt wyjazdu 1.500 zł. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.
 11. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta oraz Świętego Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Antoniego Dopytałę . Módlmy się za zmarłego Parafianina: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz