Wniebowstąpienie Pańskie 12. 05. 2024 r.

 1. Przeżywamy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Bożej Matce. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci swoje Nabożeństwo Majowe będą miały w piątek o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!!
 2. Przygotowujemy się do Jubileuszu 900 Lecia Chrztu Pyrzyczan i do 100 Lecia powstania Naszej Parafii p.w. Świętego Ottona. Polecajmy Panu Bogu w osobistych modlitwach Nasze przygotowanie do tych ważnych wydarzeń. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła są wyłożone Księgi: Abstynencji i Wyrzeczeń Jubileuszowych. Zachęcam do zapisywania się w tych Księgach. Na ławkach wyłożyliśmy także foldery dotyczące miejsc, w których przebywał Święty Otton. Proszę zabrać te foldery na pamiątkę czekających Nas wydarzeń.
 3. W minioną Niedzielę kleryk Bartosz wraz Młodzieżą z KSM zebrał na utrzymanie Naszego Seminarium w Poznaniu 5.035 zł.  Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 4. Jutro będziemy przeżywali Dzień Fatimski. Czuwanie fatimskie rozpoczniemy o godz. 19.30. O godz. 20.00 Msza Święta i po niej procesja wokół Naszego Kościoła z Figurą Matki – Bożej. Proszę przynieść świece. Jutro nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00 i nie będzie Nabożeństwo Majowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Prasę katolicką możemy nabyć u Ministrantów i Lektorów.
 6. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.
 7. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.15 Nabożeństwo Majowe przy Baptysterium ( Studzienka ) dla Członków Klubu Abstynenta Krokus i wszystkich chętnych.
 8. W sobotę o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji Strażaków w ramach Powiatowych obchodów Dnia Strażaka.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta w ramach Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy Świętej będzie miało miejsce Czuwanie Modlitewne.
 10. W najbliższą niedzielę zebrane środki na tacę przeznaczymy w całości na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Za ofiarność bardzo dziękujemy.
 11. Parafia w Chociwlu organizuje 10-15 czerwca pielgrzymkę na Dolny Śląsk oraz do Pragi i Drezna. Koszt 1.550 zł. Są 4 wolne miejsca. Informacje w zakrystii.
 12. W niedzielę 26 maja w Naszej Parafii będzie miała miejsce Uroczystość I Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta Pierwszokomunijna zostanie odprawiona o godz. 12.00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15.
 13. Rocznica I Komunii Świętej będzie miała miejsce 2 czerwca o godz. 10.30.
 14. 1 czerwca Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy Misje Święte Jubileuszowe. Misje potrwają do 9 czerwca włącznie. Proszę o modlitwę w intencji Misji.
 15. Parafia organizuje 15 czerwca wyjazd Górę Tabor Junior. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u Siostry Teresy. Parafia organizuje także od 21-27 czerwca wyjazd wakacyjny do Krakowa, Wieliczki i Czorsztyna. Koszt wyjazdu 1.500 zł. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.
 16. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta oraz Świętego Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 17. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Janusza Lenarcika, śp. Stanisława Bisyngiera, śp. Franciszka Kuchniaka i śp. Irenę Słoń. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz