VI Niedziela Wielkanocna – 05. 05. 2024 r.

  1. Przeżywamy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Bożej Matce. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci swoje Nabożeństwo Majowe będą miały w piątek o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!!
  2. Przygotowujemy się do Jubileuszu 900 Lecia Chrztu Pyrzyczan i do 100 Lecia powstania Naszej Parafii p.w. Świętego Ottona. Polecajmy Panu Bogu w osobistych modlitwach Nasze przygotowanie do tych ważnych wydarzeń. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła są wyłożone Księgi: Abstynencji i Wyrzeczeń Jubileuszowych. Zachęcam do zapisywania się w tych Księgach.
  3. W Naszej Parafii gościmy kleryka Bartosza z Naszego Seminarium w Poznaniu. Nasz młodszy Współbrat w dzisiejszą niedzielę daje świadectwo o swoim powołaniu i po każdej Mszy Świętej zbiera wraz Młodzieżą z KSM ofiary na utrzymanie Naszego Seminarium w Poznaniu.  Bóg zapłać za Wasze ofiary.
  4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  5. W środę o godz. 9.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja. Przed Mszą Świętą Różaniec a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Domowego Kościoła a po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W najbliższą niedzielę o godz. 19.15 Nabożeństwo Majowe przy Baptysterium ( Studzienka ) dla Członków Klubu Abstynenta Krokus i wszystkich chętnych.
  7. Parafia organizuje wyjazd do Poznania na Święcenia Kapłańskie w dniu 21 maja. Koszt wyjazdu 100 zł. W tym roku święcenia diakonatu przyjmie Nasz Parafianin kleryk Kamil Smyk.
  8. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Janusz Lenarcik i śp. Stanisław Bisyngier. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz