V Niedziela Wielkanocna 28. 04. 2024 r.

 1. Przygotowujemy się do Jubileuszu 900 Lecia Chrztu Pyrzyczan i do 100 Lecia powstania Naszej Parafii p.w. Świętego Ottona. W minionym tygodniu byliśmy w Bambergu pomodlić się w miejscu pochówku Naszego Patrona w intencji czekających Nas wydarzeń. Polecajmy Panu Bogu w osobistych modlitwach Nasze przygotowanie do tych ważnych wydarzeń.
 2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę 11.153 zł. Zebrane środki w całości przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 3. W środę rozpoczynamy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci swoje Nabożeństwo Majowe będą miały w piątek o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!!
 4. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie i za zmarłych z Wypominek Rocznych.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywali: I Środę, I Czwartek, I Piątek i I Sobotę Miesiąca. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Domowego Kościoła.  Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek od godz. 17.00, po Mszy świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze Wspólnotą Modlitwy i Postu za Kapłanów. W piątek spowiedź od godz. 16.00 dla Dzieci i od godz. 17.00 dla Dorosłych. W sobotę o godz. 6.30 i po niej Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta do Baptysterium. Czuwanie Modlitewne dla członków Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 17.00 i zakończymy je zmianą tajemnic różańcowych.
 6. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek we wtorek i w czwartek od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. W środę Biuro Parafialne będzie nieczynne. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 8. 2 Maja w Pyrzyckim Domu Kultury o godz. 16.00 będzie miała miejsce projekcja filmu Powołany 2. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
 9. We piątek 3 Maja będziemy przeżywali Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 ( Msza Święta w intencji Ojczyzny ) i o godz. 18.00. Biuro Parafialne w tym dniu będzie nieczynne.
 10. Na weekend Majowy do Naszej Parafii przybędą klerycy z Naszego Seminarium w Poznaniu. W najbliższą niedzielę 5 maja Klerycy podzielą się z Nami radością swojego powołani i po każdej Mszy Świętej będą zbierali ofiary do puszek na Nasze Seminarium w Poznaniu. Za Wasze ofiary bardzo dziękujemy.
 11. 21 Maja o godz. 6.00 wyjeżdżamy na Święcenia Kapłańskie do Poznania. Koszt wyjazdu 100 zł.  Zapisy w zakrystii. W tym roku święcenia Diakonatu przyjmie Nasz Parafianin kleryk Kamil Smyk.
 12. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.

Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                         proboszcz