III Niedziela Wielkanocna 14. 04. 2024 r.

 1. Przygotowujemy się do Jubileuszu 900 Lecia Chrztu Pyrzyczan i do 100 Lecia powstania Naszej Parafii p.w. Świętego Ottona. Polecajmy Panu Bogu Nasze przygotowanie do tych ważnych wydarzeń.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 będziemy się modlili w intencji Parafialnego Zespołu Caritas Caritas. Po każdej Mszy Świętej Członkowie Caritasu będą zbierali ofiary do puszek na potrzeby najuboższych Parafian. Za Waszą ofiarność dziękujemy.
 3. W ubiegłą niedzielę Ottonutki wraz z Rodzicami zebrały 580 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzeby scholki dziecięcej. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 4. W minioną niedzielę przedstawiciele Naszego Chóru Cantus Delicium zebrali 11.753 zł. na przygotowanie 15 lecia powstania Zespołu. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 5. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a za zmarłych z Wypominek Rocznych odprawimy Mszę Świętą o godz. 9.00.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy  o wypisywanie próśb i podziękowań na kartkach, które przedstawimy Bożej Matce.
 7. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 8. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 9. Spotkanie informacyjne dla Pielgrzymów wyjeżdżających na Pielgrzymkę do Bambergu będzie miało miejsce w środę po Mszy Świętej wieczornej w salce przy kościele. Proszę przynieść ze sobą Dowody Osobiste i pieniądze na wyjazd.
 10. W najbliższą niedzielę środki zebrane na tacę w całości przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii.
 11. 21 Maja o godz. 6.00 wyjeżdżamy na Święcenia Kapłańskie do Poznania. Koszt wyjazdu 100 zł.  Zapisy w zakrystii. W tym roku święcenia Diakonatu przyjmie Nasz Parafianin kleryk Kamil Smyk.
 12. W październiku wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Zapisy w zakrystii – są jeszcze 2 wolne miejsca.
 13. Od 3 – 11 lipca organizowana jest pielgrzymka do Włoch – Toskania, Rzym. Koszt 4.550 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii. Wpisowe 1.000 zł.
 14. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Tadeusza Krawczyka i śp. Cezarego Młodojewskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                         proboszcz