Niedziela Miłosierdzia Bożego 07. 04. 2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał wiele łask. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią Świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi. Wspomnianą łaskę otrzymają Ci, którzy duchu Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego przyjmą Komunię Świętą i pojednają się z Bogiem w Sakramencie Pokuty.
 2. Dzisiaj Nasz Parafianin kleryk Kamil Smyk złoży ( złożył ) Śluby Wieczyste. W Naszych modlitwach pamiętajmy o Kamilu i Jego Rodzicach.
 3. Dzisiaj Caritas przeżywa swoją Tytularną Uroczystość. Wszystkim Wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas bardzo dziękujemy za posługę wobec najuboższych i chorych.
 4. Dzisiaj o godzinie 15.00 w Naszym Kościele rozpocznie się Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. Nabożeństwo poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego. Podczas Nabożeństwa będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Zapraszam do modlitwy.
 5. Ottonutki wraz z Rodzicami rozprowadzają babeczki z fragmentami Dzienniczka św. Faustyny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby scholki dziecięcej.
 6. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej śpiewa Cantus Delicium. Po Każdej Mszy Członkowie Chóru zbierają ofiary na przygotowanie 15 lecia powstania Zespołu. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 7. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie i za zmarłych z Wypominek Rocznych.
 8. W poniedziałek będziemy przezywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po każdej Mszy Świętej będzie obrzęd przyjęcia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy  o wypisywanie próśb i podziękowań na kartkach, które przedstawimy Bożej Matce.
 10. W środę wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji Domowego Kościoła i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 11. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 12. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 13. 24 i 25 kwietnia wyjeżdżamy na Pielgrzymkę do Bambergu – miejsca pochówku Naszego Patrona Świętego Ottona – Patrona Pomorza. Przy okazji zwiedzimy Drezno – miasto z którego pochodzili Nasi Królowie. Wyjazd w po Mszy Świętej porannej, powrót następnego dnia w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 600 zł. Zapisy w zakrystii jest jeszcze 1 wolne miejsca.
 14. W październiku wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Zapisy w zakrystii – są jeszcze 2 wolne miejsca.
 15. Od 3 – 11 lipca organizowana jest pielgrzymka do Włoch – Toskania, Rzym. Koszt 4.550 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii. Wpisowe 1.000 zł.
 16. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej Członkowie Caritasu będą zbierali ofiary do puszek na swoje potrzeby . Mszę Świętą w intencji Parafialnej Caritas odprawimy o godz. 9.00.
 17. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 18. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Stefana Wasika, śp. Danutę Koszałkę, śp. Janinę Wysocką, śp. Ryszarda Mayko, śp. Mariana Łabuzińskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                         proboszcz