Poniedziałek Wielkanocny – 01. 04. 2024 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Naszym Kościele są sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15 !!! Taca z dnia dzisiejszego będzie przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za wasze ofiary.
  2. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i w czwartek od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. W środę Biuro Parafialne będzie nieczynne !!! Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  3. W najbliższą środę w naszej Parafii będzie miało miejsce Bierzmowanie. Uroczysta Msza Święta będzie odprawiona o godz. 16.00. Sakramentu Bierzmowania udzieli bp. Zbigniew Zieliński. Msza Święta w intencji Domowego Kościoła wyjątkowo zostanie odprawiona w następną środę.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek o godz. 17.00. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W tym dniu Księża będą odwiedzali Chorych. W sobotę zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 6.30. Po Mszy Świętej Różaniec ulicami Naszego Miasta. O godz. 17.00 rozpocznie się Czuwanie Różańcowe zakończone zmianą tajemnic i Mszą Świętą Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  5. W sobotę 6 kwietnia o godz. 11.00 w salce w wieży kościoła odbędzie się projekcja filmu Kryptonim Klasztor. Dopaść Pileckiego. Po filmie spotkanie z Jego autorem Panem Tadeuszem Płużańskim. Zapraszamy.
  6. W niedzielę 7 kwietnia w Naszym Kościele na każdej Mszy Świętej będzie śpiewał Cantus Delicium. Po Każdej Mszy Członkowie Chóru będą zbierali ofiary na przygotowanie 15 lecia powstania Zespołu. Bardzo proszę wesprzeć Nasz Chór. Bóg zapłać ofiary na ten cel złożone.
  7. W najbliższą niedzielę 7 kwietnia będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia – którą rozpoczniemy o godz. 15.00. Po Nabożeństwie Członkowie Wspólnoty Przyjaciół Jezusa Miłosiernego zapraszają na darmową kawę, herbatę i ciasto. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez codzienne odmawianie Nowenny o godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Podczas każdego dnia Nowenny będą głoszone kazania o Bożym Miłosierdziu. Msza Święta w intencji Wspólnoty Przyjaciół Jezusa Miłosiernego będzie odprawiona o godz. 13.15.
  8. Niedziela Miłosierdzia jest Świętem Tytularnym Wspólnoty Caritas. Mszę Świętą w intencji Parafialnej Wspólnoty Caritas odprawimy w niedzielę 14 kwietnia o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W tym dniu będziemy zbierali ofiary do puszek na potrzeby Caritas.
  9. W Niedzielę Miłosierdzia Dzieci z Ottonutek będą sprzedawały ciasteczka. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na Duszpasterstwo Dzieci w Naszej Parafii.
  10. Wszystkim przeżywającym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne uroczystości rodzinne składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona-Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta.

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz