V Niedziela Wielkiego Postu 17. 03. 2024 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia się i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym rozpoczynamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi ks. Bogumił Dobosz TChr. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zebrane środki przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 3. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a za zmarłych z Wypominek Rocznych odprawimy Mszę Świętą o godz. 9.00.
 4. We wtorek ks. Józef będzie obchodził swoje imieniny. Swoją wdzięczność za posługę                Józefa w Naszej Parafii okażemy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy  o wypisywanie próśb i podziękowań na kartkach, które przedstawimy Bożej Matce.
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 8. Rozprowadzamy Certyfikaty na Budowę Organów. Można je nabyć w Zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Ofiarodawców wpisujemy do Pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 9. Na blaskach znajduje się skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 10. Przedstawiciele Parafialnej Wspólnoty Caritas sprzedają świece na Stół Wielkanocny. Zachęcamy do przygotowania paczek osobom w potrzebie. Paczki można przynosić do Zakrystii lub do Salki Caritasu. Bóg zapłać za otwartość serca na potrzeby drugiego Człowieka.
 11. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Meki Pańskiej ( Niedzielę Palmową ). O godzinie 10.15 przy wejściu głównym do rozpocznie się Marsz dla Jezusa. Uczestnicy Marszu przejdą wokół Naszego Kościoła. Po Marszu Msza Święta o godz. 10.30. Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Naszej Parafii będą sprzedawali przed Kościołem Palmy. Zachęcamy do kupowania palm u Młodzieży. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie Wspólnoty Młodzieży w Naszej Parafii.
 12. 24 i 25 kwietnia wyjeżdżamy na Pielgrzymkę do Bambergu – miejsca pochówku Naszego Patrona Świętego Ottona – Patrona Pomorza. Przy okazji zwiedzimy Drezno – miasto z którego pochodzili Nasi Królowie. Wyjazd w po Mszy Świętej porannej, powrót następnego dnia w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 600 zł. Zapisy w zakrystii są jeszcze 3 wolne miejsca.
 13. W październiku wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Zapisy w zakrystii – są jeszcze 2 wolne miejsca.
 14. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Halinę Grzeszczak, śp. Mieczysława Rutkę i śp. Genowefę Zaharenko. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                         proboszcz