III Niedziela Wielkiego Postu 03. 03. 2024 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a za zmarłych z Wypominek Rocznych odprawimy Mszę Świętą poza Naszą Parafią.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas Nabożeństwa.
 4. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 5. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywali I Środę miesiąca. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Domowego Kościoła.
 7. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 8. W kruchcie Kościoła rozprowadzamy Certyfikaty Organowe, by spałcić ostatnią Ratę Organową. W tygodniu można je nabyć w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Darczyńców wpisujemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg  zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 9. W najbliższą niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzali świece na Stół Wielkanocny.
 10. W poniedziałek 11 marca rozpoczniemy Rekolekcje dla dzieci i Młodzieży. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. W te dni nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00. Osoby, które zamówiły Mszę Świętą w te dni o godz. 9.00 proszone są o kontakt w zakrystii.
 11. Uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej prosimy o zapisanie się w aplikacji Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapraszamy na Mszę Świętą 8 marca o godz. 18.00. Po Mszy Świętej rozpoczęcie Drogi Krzyżowej. Prosimy o zabranie ze sobą kamizelek odblaskowych.
 12. Parafia organizuje w październiku od 17-24 samolotową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły pielgrzymki i zapisy w zakrystii. Są jeszcze 2 wolne miejsca.
 13. 24 kwietnia wyjeżdżamy na 2 dniową pielgrzymkę do Bambergu – miejsca pochówku Naszego Patrona. Przy okazji zwiedzimy Drezno. Liczba miejsc ograniczona. Koszt wyjazdu 600 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Zdzisława Gramerę. Módlmy się za zmarłego Parafianina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

                                                                                                

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz