VI Niedziela zwykła – 11.02.2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Otoczmy Chorych Naszą modlitwą i Naszą pomocą.
 2. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Msza Święta wieczorna będzie odprawiona za zmarłych Parafian w ostatnim czasie i za zmarłych z wypominek rocznych.
 3. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Święte w Naszym Kościelne będą sprawowane o godz. 6.30, 9.00, 12.00, 17.00 i o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy Święte będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.45. Przypominam, że osoby dorosłe w tym dniu obowiązuje post ścisły ( tzn. 3 posiłki bezmięsne w tym jeden do syta ). Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 4. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 5. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszale możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. W środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 6. W Kruchcie Kościoła rozprowadzamy Certyfikaty Organowe, by spłacić ostatnią ratę. Brakuje Nam jeszcze 50.000 zł. W każdą niedzielę można je zakupić w Kruchcie Kościoła. W tygodniu w zakrystii i w Biurze Parafialnym. Przy okazji zakupu certyfikatu Darczyńców wpisujemy do Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 7. W piątki Wielkiego Postu, w Naszym Kościele Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą miały miejsce po Mszy Świętej o godz. 9.00, o godz. 16.30 – dla Dzieci, 17.30 – dla Dorosłych i o godz. 19.00 – dla Młodzieży.
 8. W soboty Wielkiego Postu będą miały miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa w Naszej Parafii. Początek nauk o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Pierwsza nauka w sobotę 17 lutego o godz. 19.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 9. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będziemy rozpoczynali 17.00 Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W najbliższą niedzielę ofiary zebrane na tacę w całości przeznaczymy na inwestycje trwające w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 11. W Naszej Parafii nie będzie Rekolekcji Wielkopostnych. 1 czerwca rozpoczniemy Misje Święte, które będą Nas przygotowywały do Jubileuszu 900 lecia Chrztu Pyrzyczan i 100 lecia powstania Naszej Parafii.
 12. Parafia organizuje od 17 – 24 października Pielgrzymkę samolotową do Gruzji i Armenii. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Zapisać się można i szczegółowy program odebrać w zakrystii.    
 13. Wszystkim Parafianom i obecnym dzisiejszej Mszy Świętej Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa Naszych Patronów św. Ottona i św. Maurycego.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Sylwestra Lewandowskiego, śp. Grzegorza Nadolnego i śp. Sylwię Skalską. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz