Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy Świętej Małżonkowie odnawiają Przyrzeczenia Małżeńskie. O godz. 17.30 rozpoczniemy Nabożeństwo przebłagalne kończące Rok. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro będziemy przeżywali Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jutro nie będzie Nabożeństwa z Wypominek Rocznych. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian  w ostatnim czasie. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest świętem nakazanym, w które każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
 3. Biuro Parafialne w miesiącu styczniu będzie otwarte w poniedziałki i środy od godz. 16.00-17.00 i we wtorki, czwartki i soboty od godz. 10.-00-11.00. W najbliższą sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. ( Uroczystość Trzech Króli). Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie intencji na kartkach, które przedstawimy Bożej Matce.
 5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
 6. Na stolikach przy wyjściu z Kościoła wyłożyliśmy Plan Kolędy w Naszej Parafii. Plan Kolędy został wywieszony w gablotach w Kościele i przed Kościołem. Informacja o Kolędzie jest podana także na stronie internetowej Naszej Parafii.
 7. 27 grudnia – w miniony wtorek rozpoczęliśmy Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. Proszę przygotować  wodę święconą, kropidło, Krzyż, Pismo Święte. W miarę możliwości chcielibyśmy się spotkać z całą Rodziną. Kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 16.00 a w soboty o godz. 15.00. Porządek kolędy wygląda następująco:
 • 2 stycznia – wtorek: od godz. 16.00,  1) Kilińskiego 1 ABC, 2) Kilińskiego 2+ Domki,  3) Kilińskiego 3 ABC, 4) Kilińskiego 4,5,6, 5) Kilińskiego 7 ABCDE
 • 3 stycznia-środa: od godz. 16.00, 1) Kilińskiego 9 ABCD, 2) Kilińskiego 11 ABC,                        3) Kilińskiego 13 ABC, 4) Kilińskiego 15 ABC
 • 4 stycznia-czwartek:  godz. 16.00, 1) 1 Maja 1, 1A, 1B, 2) 1 Maja 3, 3A, 3B, 3) 1 Maja 2 i 4, 4) 1 Maja 6 i 8, 5) 1 Maja 10 i 12
 • 5 stycznia-piątek:  godz. 16.00, 1) 1 Maja 14 i 18 ABC, 2) 1 Maja 20 ABC, 3) 1 Maja 20 DEF, 4) Krótka 1 ABC
 • 6 stycznia-sobota: od godz. 16.00, 1) Krótka 2 ABC, 2) Krótka 2 DE, 3) Krótka 3 ABC,              4) Krótka 4 ABCD
 • 7 stycznia-niedziela: od godz. 16.00, 1) Krótka 5 AB, 2) Krótka 6 ABC, 3) Krótka 7, 8 AB,     4) Wały Chrobrego  
 • 27 stycznia-sobota będzie miała miejsce kolęda uzupełniająca dla wszystkich, którym wyznaczony dzień odwiedzin duszpasterskich nie pasował. Na kolędę uzupełniającą można zapisywać się w Zakrystii, w Biurze Parafialnym lub telefonicznie – dzwoniąc w godzinach urzędowania Biura.
 1. W tym tygodniu będziemy przeżywali I środę, I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Domowego Kościoła a po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 17.00. Wieczorna Msza Święta sprawowana będzie w intencji Wspólnoty Modlitwy i Postu za Kapłanów. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez tę Wspólnotę. W piątek okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą. Po południu Spowiedź od godz. 16.00. W piątek Księża będą odwiedzali chorych.
 2. W sobotę będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego – Uroczystość Trzech Króli. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 10.00 przy fontannie rozpoczniemy Orszak Trzech Króli. Podczas Orszaku będziemy tworzyli królewski dwór dla Trzech Króli. Prosimy aby ubrać się na jeden z trzech kolorów: niebieski, zielony lub czerwony. Po przyjściu do Kościoła rozpoczniemy Mszę Świętą. W tym dniu będziemy rozprowadzali kadzidło i kredę, którą opiszemy drzwi naszych domów i mieszkań. Zabrane środki przeznaczymy na remont kuchni w domu Sióstr Misjonarek pracujących w naszej Parafii – za Wasze ofiary bardzo dziękujemy. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, w które każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. O godz. 17.00 rozpoczniemy Czuwanie Różańcowe zakończone zmianą tajemnic i Mszą Świętą Wynagradzającą. Różaniec Mężczyzn będzie miał miejsce w II sobotę miesiąca 13 grudnia.
 3. W najbliższą niedzielę 7 stycznia zapraszamy o godz. 16.00 na jasełka i kolędowanie w wykonaniu aktorów z Orszaku Trzech Króli oraz dziewczynek z
 4. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką.
 5. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Klementynę Gołębiowską i śp. Alicję Zamroczyńską. Módlmy się za zmarłe Parafianki; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz