Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy po raz kolejny w Naszym życiu Uroczystość Bożego Narodzenia. Pan Jezus przyszedł na ziemię aby Nas Zbawić, przyszedł zaprowadzić ład i porządek. Pragnie nauczyć Nas miłości, która jest najgłębszym sensem Naszego Życia. Przyjmijmy Jezusa do Naszych serc i zanieśmy Go do Naszych domów, by zagościł w nich na zawsze.
  2. 25 grudnia ( pierwszy dzień świąt ) Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. Nie będzie sprawowanej Mszy Świętej o godz. 7.00 i 13.15.
  3. Jutro przeżywać będziemy Święto Świętego Szczepana – Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. Pragnę wyrazić swoją wielką wdzięczność wszystkim, którzy w sposób szczególny włączyli się w prace związane z przygotowaniem Kościoła do przeżywania Świąt. Dziękuję Księżom Wikariuszom, ks. Józefowi i ks. Bogumiłowi za współpracę a szczególnie za posługę w ostatnim czasie w Konfesjonale. Bardzo dziękuję Siostrom Zakonnym za oddaną pracę na rzecz Naszej Parafialnej Wspólnoty. Dziękuję Panu Bogusławowi i wszystkim Jego współpracownikom za przygotowanie szopki. Dziękuję Panom za ustawienie choinek i za ich przywiezienie. Dziękuję Młodzieży i klerykom za przystrojenie choinek.  Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi –  kościelnemu i Panu  Tomaszowi – Organiście za oddaną pracę na rzecz Naszej Parafialnej Wspólnoty. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie pomocy najuboższym. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli dzięki, którym święta na plebani są przeżywane w spokoju i radości. Dziękuję wszystkim Parafianom za dobre przygotowanie się do religijnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, szczególnie poprzez skorzystanie z Sakramentu Pokuty. 
  5. Na adres Naszej Parafii nadeszło wiele życzeń od instytucji i od osób indywidualnych. Za wszystkie wyrazy życzliwości i pamięci serdecznie dziękujemy.
  6. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie otwarte w środę od godz. 16.00-17.00 oraz w czwartek i w sobotę od godz. 10.00-11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.45 i o godz. 17.45.
  8. 27 grudnia – we wtorek rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. Proszę przygotować wodę święconą, kropidło, Krzyż, Pismo Święte. W miarę możliwości chcielibyśmy się spotkać z całą Rodziną. Kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 16.00 a w soboty o godz. 15.00. Porządek kolędy do Nowego Roku wygląda następująco: 27 grudnia-środa: od godz. 15.00,  1,2) Rzepnowo i od godz. 15.00,  3,4) Okunica,28 grudnia-czwartek: od godz. 15.00 1,2,3) Stróżewo, od godz. 16.00 4) Dąbrowskiego 6 ABC i 5) Dąbrowskiego 8 ABC 29 grudnia-piątek: od godz. 16.00 1) Dąbrowskiego 10 ABC, 2) Dąbrowskiego 12 AB, 3) Dąbrowskiego 12 CD 4) Dąbrowskiego 14 ABC, 5) Dąbrowskiego 14 DEF.30 grudnia-sobota: od godz. 15.00 1) Dąbrowskiego 16 AB, 2) Dąbrowskiego 16 CD + Domki, 3) Dąbrowskiego 18 ABCD, 4) Dąbrowskiego 20 ABC, 5) Dąbrowskiego 20 DEF.
  1. Przeżywając radość z Narodzenia Pana pragnę Wszystkim Parafianom, obecnym Gościom, czcigodnym Księżom i Siostrom Zakonnym złożyć z serca płynące życzenia. Niech Nowonarodzony Pan umacnia Was swoim błogosławieństwem, obdarza zdrowiem i otacza swoją przemożną opieką. Niech Chrystus narodzi się w Waszych Sercach i Wam obficie Błogosławi.

 

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz