II Niedziela Adwentu – 10. 12. 2023 r.

 1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie Msze Święte Roratnie o godz. 6.00. O godz. 5.40 rozpoczynamy śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci swoje Msze Święte Roratnie mają we wtorki i w piątki o godz. 16.30. Młodzież swoją Mszę Świętą Roratnią ma w piątki o godz. 6.00.
 2. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy kolejny Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary na ten cel. Za Wasze ofiary bardzo dziękuję.
 4. Jutro o godz. 17.30 Nabożeństwo Wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych zostanie odprawiona poza Naszą Parafią.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce.
 6. W środę o godz. 17.00 Nabożeństwo dla członków Koła Przyjaciół Radia Maryja. Msza Święta o godz. 18.00 i po Mszy Świętej Spotkanie Formacyjne.
 7. Przy wyjściu z Kocioła można zabrać ze sobą do domu Torbę Miłosierdzia. Do której należy włożyć żywność i środki chemiczne. Paczki przynosimy do zakrystii lub o Pan z Parafialnego Zespołu Caritas.
 8. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła a w tygodniu  – po każdej Mszy Świętej w zakrystii i  w sklepiku. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczymy na spłatę ostatniej raty organowej.
 9. Parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Termin 17-24 października 2024 r. Koszt wyjazdu 5.490 zł autokar na lotnisko do Warszawy. Zapisy w zakrystii.
 10. W Naszej Parafii przygotowujemy się do Jubileuszów 900 Lecia Chrztu Pyrzyczan i do 100 Lecia powstania Parafii p.w. Świętego Ottona. W ramach przygotowania do tych wydarzeń zachęcam do dobrowolnych wyrzeczeń i dobrowolnej abstynencji. Księgi do których można się zapisywać znajdują się w zakrystii.
 11. Panie z Poradnictwa Rodzinnego w Naszej Parafii prowadzą akcję Paczuszka dla maluszka. Na choince znajdującej się w kruchcie Kościoła wiszą bombki, na których jest zapisane zadanie do wykonania. Paczki proszę przynosić do zakrystii.
 12. W najbliższą środki zebrane na tacę przeznaczymy w całości na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Za Wasze ofiary bardzo dziękujemy.
 13. W najbliższą niedzielę przed Mszą o godz. 18.00 Zuchy przywiozą do Kościoła Światełko Betlejemskie. Po każdej Mszy Świętej do 24 grudnia włącznie będzie można zapalić świecę i zanieść ją do Swojego Domu.
 14. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i św. Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mariannę Maniak i śp. Eugeniusza Kędziorę. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz