Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26. 11. 2023 r.

 1. Do czwartku przeżywamy Listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za Naszych Zmarłych. Nabożeństwa Wypominkowe w Naszym Kościele codziennie o godz. 17.30. W niedziele Listopada modlitwa Różańcowa za zmarłych na Cmentarzu. Początek modlitwy o godz. 15.00.
 2. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 8.965 zł. Zebrane środki w całości przeznaczymy na trwające prace w naszej Parafii.
 3. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 4. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę
  od godz. 10.00 do 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 5. Przy wyjściach z kościoła zostały wyłożone Torby Miłosierdzia, do których można trwałe artykuły spożywcze i środki chemiczne. Członkowie Caritasu rozdają je ubogim. Przedstawiciele Caritasu w najbliższą niedzielę będą sprzedawali świece na Stół Wigilijny.
 6. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Święto Tytularne Towarzystwa Chrystusowego i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Po każdej Mszy Świętej Młodzież z KSM będzie zbierała ofiary do puszek na Nasze Seminarium w Poznaniu.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywali Czwartek przed I Piątkiem Miesiąca, I Piątek Miesiąca, I Sobotę Miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek od 17.00. Wieczorna Msza święta będzie sprawowana w intencji nowych powołań Kapłańskich i zakonnych oraz w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza. W piątek okazja do spowiedzi świętej. Dla Dzieci od godz. 16.00 a dla Dorosłych od godz. 17.00. Księża będą odwiedzali Chorych. W sobotę po Mszy świętej o godz.6.30 Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta do Baptysterium ( Studzienka ). Od godz. 17.00 Czuwanie Różańcowe i zmiana tajemnic oraz Msza Święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za zniewagi i obelgi jakich doznaje.
 8. W Naszej Parafii przygotowujemy się do Jubileuszów – 900 Lecia Chrztu Pyrzyczan i 100 Lecia powstania Parafii p.w. Świętego Ottona. W ramach przygotowania zachęcam do dobrowolnego postu i dobrowolnej abstynencji w intencji owoców Roku Jubileuszowego. Przy wyjściu z tyłu Kościoła znajdują się Księgi, do których mogą się wpisywać osoby chcące wziąć udział w tej inicjatywie.
 9. W najbliższą niedzielę w Naszej Parafii rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje wygłosi ks. Andrzej Orczykowski TChr.
 10. Siostry Misjonarki organizują w dniach od 01-03 grudnia wyjazd do Poznania na Adwentowy Dzień Skupienia dla dziewcząt. Zapisy w zakrystii.
 11. W drugim tygodniu Ferii Zimowych ( 22-27 stycznia ) Parafia organizuje wyjazd na zimowisko dla Młodzieży. Koszt wyjazdu 1.500 zł. Zaliczka 200 zł. Więcej informacji w zakrystii.
 12. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Termin od 17 – 24 października 2024 r. Koszt wyjazdu 5.490 zł + autokar na lotnisko do Warszawy. Zapisy w zakrystii.
 13. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych można nabyć: W Niedziele – przy wyjściu z kościoła, w tygodniu po każdej Mszy Świętej w zakrystii oraz w sklepiku. Ofiary przy tej okazji zebrane przeznaczymy na zapłatę ostatniej Raty Organowej. Za Waszą ofiarność bardzo dziękuję.
 14. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i św. Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierę Krowicką. Módlmy się za zmarłą Parafiankę: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

                                                                                        

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz