XXXIII Niedziela zwykła – 19. 11. 2023 r.

 1. Przeżywamy Listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za Naszych Zmarłych. Nabożeństwa Wypominkowe w Naszym Kościele codziennie o godz. 17.30. W niedziele Listopada modlitwa Różańcowa za zmarłych na Cmentarzu. Początek modlitwy o godz. 15.00. Dzisiaj podczas nabożeństwo zostanie poświęcony Krzyż na Nowym Cmentarzu. Zapraszam do modlitwy.
 2. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę inwestycyjną. Zebrane środki w całości przeznaczymy na trwające prace w naszej Parafii.
 3. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 4. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę
  od godz. 10.00 do 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 5. Przy wyjściach z kościoła zostały wyłożone kartki na wypominki roczne. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk osób za które będziemy się modlili w poniedziałki o godz. 17.30. Początek nabożeństw w grudniu.
 6. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Święto Tytularne Towarzystwa Chrystusowego i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na Nasze Seminarium w Poznaniu.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 w salkach przy Kościele będzie kiermasz Alb Komunijnych. Osoby chcące sprzedać i kupić używaną albę zapraszamy.
 8. W Naszej Parafii przygotowujemy się do Jubileuszów – 900 Lecia Chrztu Pyrzyczan i 100 Lecia powstania Parafii p.w. Świętego Ottona. W ramach przygotowania zachęcam do dobrowolnego postu i dobrowolnej abstynencji w intencji owoców Roku Jubileuszowego. Przy wyjściu z tyłu Kościoła znajdują się Księgi, do których mogą się wpisywać osoby chcące wziąć udział w tej inicjatywie. Długość czasu abstynencji i forma postu jest dobrowolna. Zachęcam do wspólnego przygotowywania się do Religijnego przeżywania Roku Jubileuszowego.
 9. Siostry Misjonarki organizują w dniach od 01-03 grudnia wyjazd do Poznania na Adwentowy Dzień Skupienia dla dziewcząt. Zapisy w zakrystii.
 10. W drugim tygodniu Ferii Zimowych ( 22-27 stycznia ) Parafia organizuje wyjazd na zimowisko dla Młodzieży. Koszt wyjazdu 1.500 zł. Zapisy od 12 roku życia. Zaliczka 200 zł. Więcej informacji w zakrystii.
 11. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Termin od 17 – 24 października 2024 r. Koszt wyjazdu 5.490 zł + autokar na lotnisko do Warszawy. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii.
 12. Dzisiaj podczas Mszy Świętych święcimy opłatki. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych będzie można nabyć: w Niedziele – przy wyjściu z kościoła, w tygodniu po każdej Mszy Świętej w zakrystii oraz w sklepiku. Ofiary przy tej okazji zebrane przeznaczymy na zapłatę ostatniej Raty Organowej. Za Waszą ofiarność bardzo dziękuję.
 13. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i św. Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Władysławę Majak i śp. Zdzisława Czerniawskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz