XXI Niedziela zwykła – 27. 08. 2023 r.

 1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Niech to będzie czas wypoczynku, w którym nie zabraknie miejsca dla Pana Boga. Pamiętajmy o udziale w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 2. Od jutra w tygodniu wraca Msza Święta o godz. 9.00 a od najbliższej niedzieli wraca normalny porządek odprawiania Mszy Świętych; 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00.
 3. W Naszej Parafii serdecznie witamy ks. Michała Armatysa TChr. który podejmie obowiązki Wikariusza. Życzymy ks. Michałowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 4. Serdecznie witam ks. Marka Ciesielskiego TChr. – Proboszcza w Bonn. Dziękuję za wygłoszone do nas Boże Słowo i posługę duszpasterską.
 5. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 10.112 zł. Zebrane środki w całości przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 6. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 7. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z wypominek rocznych będzie odprawiana o godz. 9.00 a wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych Parafian w ostatnim czasie.   
 8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.45 i godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas Nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 10. W tym tygodniu będziemy przeżywali Czwartek przed I Piątkiem Miesiąca, I Piątek miesiąca, I sobotę miesiąca. W czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej rozpocznie się o godz. 17.00. W piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Spowiedź dla Dzieci od godz. 16.00 i Msza Święta o godz. 16.30. Spowiedź dla Dorosłych od godz. 17.00. W sobotę Różaniec mężczyzn po Mszy Świętej o godz. 6.30. Nabożeństwo Różańcowe dla Członków Żywego Różańca rozpocznie się od godz. 17.00 zakończone zmianą tajemnic różańcowych Mszą Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 11. W piątek księża będą odwiedzali Chorych.
 12. W najbliższą Niedzielę po Mszy świętej o goz. 12.00 zostanie poświęcony kamień ku czci Rotmistrza Witolda Pileckiego.
 13. W poniedziałek 4 września o godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Pielgrzymów udających się do Grecji. Po Mszy świętej wyjazd na lotnisko do Berlina.
 14. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i św. Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Andrzej Gumowski, śp.   Janina Opala, i       śp. Jan Laskowski. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz