XIX Niedziela zwykła – 13. 08. 2023 r.

 1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Niech to będzie czas wypoczynku, w którym nie zabraknie miejsca dla Pana Boga. Pamiętajmy o udziale w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 2. Dzisiaj Różaniec Fatimski o godz. 19.30. O godz. 20.00 Msza Święta i po niej Procesja Figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół Naszego Kościoła.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Matki Różańcowe zbierają ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 4. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 5. We wtorek będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Wniebowziętej – Patronki Naszego Kościoła. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę wakacyjną. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Kazania odpustowe wygłosi ksiądz Adam Staszczak TChr. Bardzo proszę przygotować sztandary i feretrony na procesję Eucharystyczną. Podczas każdej Mszy Święte będzie obrzęd poświęcenia kwiatów i ziół.
 6. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Organowy. W dniu Odpustu koncertował będzie Pan Profesor Bogdan Narloch a koncert poprowadzi Pan Profesor Tomasz Szutkowski. Zapraszam do wysłuchania koncertu.
 7. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary na potrzeby ofiar powodzi w Słowenii. Za Waszą ofiarność serdecznie dziękujemy.
 8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas Nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek, środę i w czwartek od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 10. W najbliższą niedzielę ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na trwające remonty w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 11. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii. W Naszych modlitwach pamiętajmy o ks. Maksymilianie, który jutro będzie obchodził swoje imieniny.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Czesławę Kaczorowską i śp. Henryka Leszczyńskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz