XVII Niedziela zwykła – 30. 07. 2023 r.

 1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku. Pamiętajmy w tym czasie o Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej.
 2. W niedziele wakacyjne Msze Święte w naszym Kościele sprawujemy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.00. W tygodniu Msze Święte odprawiamy o godz. 6.30 i 18.00.
 3. Jutro Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych i zmarłych w Parafian ostatnim zassie.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach próśb i podziękowań, które przedstawimy Matce Bożej podczas Nabożeństwa.
 5. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywali I Czwartek, I Piątek i I Sobotę Miesiąca. W czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej rozpocznie się o godz. 17.00. W piątek spowiedź przed Mszą Świętą o godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. W sobotę Msza Święta o godz. 6.30 po niej Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta. Nabożeństwo Różańcowe rozpoczniemy o godz. 17.00 a zakończymy je zmianą tajemnic i Mszą Świętą Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za zniewagi jakich doznaje.
 7. W sobotę o godz. 12.00 w Naszym Kościele, będzie miało miejsce spotkanie przed Pielgrzymką do Grecji. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść z sobą Dowód Osobisty lub Paszport.
 8. W sobotę o godz. 13.30 spotkanie przy Kościele uczestników Pielgrzymki do Brzeska organizowanej przez Klub Abstynenta W Brzesku Msza Święta i wspólny posiłek. Zapraszamy chętnych do udziału w Pielgrzymce.
 9. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 10. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii i św. Maurycego – Patrona Naszego Kościoła.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mariana Rutkiewicza i śp. Aleksandrę Czeczun. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz