VI Niedziela Wielkanocna – 14. 05. 2023 r

  1. Przeżywamy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci swoje Nabożeństwo Majowe mają w piątki o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!! Jutro Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie odprawiona o godz. 9.00.
  2. Jutro o godz. 18.00 w Naszej Parafii będziemy przeżywali Uroczystość Bierzmowania. Nabożeństwo Majowe jutro wyjątkowo o godz. 17.30.
  3. We wtorek w Archikatedrze Poznańskiej odbędą się Święcenia Diakonatu i Święcenia Prezbiteriatu Młodszych Chrystusowców. Pamiętajmy o Kandydatach do Święceń w Naszych modlitwach.
  4. Przy wyjściu z Kościoła u ministrantów i lektorów można nabyć prasę katolicką.
  5. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  6. W zakrystii rozprowadzamy Certyfikaty na budowę organów w Naszym Kościele. Wszystkich Ofiarodawców wpisujemy do Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i ofiarność.
  7. W najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje Parafialne. Zebrane środki w całości przeznaczymy na Budowę Naszych Organów. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  8. Parafia Nasza organizuję od 04 – 11 września Pielgrzymkę samolotową do Grecji – śladami świętego Pawła. Koszt wyjazdu to 5.150 zł od osoby plus dojazd autokarem na lotnisko do Berlina.  Program pielgrzymki znajduje się w zakrystii. Są jeszcze 2 miejsca wolne.
  9. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona i św. Maurycego. W Naszych modlitwach pamiętajmy o Młodzieży mającej jutro przyjąć Sakrament Bierzmowania i o Kandydatach do Święceń.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ewę Dworczyk, śp. Władysławę Włodarczyk i śp. Zofię Majchrzak. Módlmy się za zmarłe Parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz