Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r.

  1. Ja Jestem Zmartwychwstanie i Życie” Z taką nowiną przychodzi Chrystus do współczesnego Człowieka – do każdego z Nas. Przychodzi jako światło, które oświeca mroki grzechu i przemienia wszystko. Przychodzi z darem Nowego Życia. To Nowe Życie mamy chronić i pielęgnować, tak aby ono w Nas rosło i abyśmy o Nim dawali świadectwo.
  2. Msze Święte w Naszym kościele dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00, i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15 !!! O godz. 17.45 Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 15 !!! Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Święto Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do niego poprzez codzienne odmawianie Nowenny o godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Podczas każdego dnia Nowenny będą głoszone kazania o Bożym Miłosierdziu.

 

Kochani Parafianie stajemy dzisiaj wobec Największej i Najważniejszej Tajemnicy Naszej Wiary jaką jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Do przeżywania tych wydarzeń przygotowywaliśmy się przez okres Wielkiego Postu a w szczególny sposób przez ostatnie dni. Pragnę wyrazić swoją wielką wdzięczność za trud i poświęcenie. Dziękuję Ekonomowi Generalnemu Naszego Zgromadzenia                 ks. Markowi Gryglowi za przewodniczenie dzisiejszej Mszy Świętej Rezurekcyjnej i za wygłoszenie okolicznościowego Kazanie.  Bardzo dziękuję Księżom za posługę sakramentalną. Dziękuję Siostrze Teresie za piękny wystrój kościoła. Dziękuję Panu Kościelnemu za oddaną służbę na rzecz naszej Parafialnej Wspólnoty. Bardzo dziękuję Panu Organiście i Zespołowi Cantus Delitium za piękne śpiewy podczas Triduum Paschalnego i Świątecznej Liturgii. Moją serdeczną wdzięczność kieruję wobec osób budujących grób i wszystkich troszczących się o porządek w Kościele. Dziękuję ks. Maksymilianowi, diakonowi oraz ministrantom i lektorom za przygotowanie Liturgii. Dziękuję Wszystkim za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, Strażakom niosącym baldachim i Panom prowadzącym Księdza z Najświętszym Sakramentem. Dziękuję Członkom Parafialnego Zespołu Caritas, którzy przygotowali paczki najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom i harcerzom, którzy je dostarczyli chorym.

Bóg zapłać wszystkim za obecność, modlitwy, ofiary i serdeczność. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości oraz za nadesłane życzenia świąteczne.

Umiłowani Parafianie, Czcigodni Goście – W tym dniu radosnym niech Zmartwychwstały Pan przyniesie Nam radość i pokój. Niech  to Misterium przeniknie do naszych dusz, niech żyje w nas radość, ufność, wiara i chrześcijańska nadzieja. Pokój i łaska Zmartwychwstałego Pana niech będą z Nami wszystkimi. W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w Naszej Parafii życzę spokojnych i błogosławionych świąt i Wesołego Alleluja !!!

                                                                                                         

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                      proboszcz